3 grudnia w Centrum Szkoleniowo – Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego odbyło się Seminarium Regionalne organizowane pod patronatem Gazety Budowlanej Millenium. Producent stolarki – Stolbud Włoszczowa, przybliżył uczestnikom swoją ofertę produkcyjną i zalety flagowego produktu, energooszczędnego okna Capital.

Stolbud Włoszczowa na łódzkim seminarium „Architektura i Budownictwo”
Wystąpienie Augustyna Zioło - technologa firmy Stolbud Włoszczowa (ww.stolbud.pl) zatytułowane „Energooszczędne okno w nowoczesnej architekturze”, było podsumowaniem cyklu tegorocznych prezentacji. W czasie spotkań z architektami i pracownikami biur projektowych przedstawiono również zarys 40 - letniej działalności włoszczowskiego producenta, a także jego bogatą ofertę stolarki okiennej i drzwiowej.

Podobnie jak wcześniejsze spotkania w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie, łódzka edycja seminarium cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem architektów i projektantów. W wydarzeniu wzięło udział ponad 120 uczestników z Łodzi i okolic.

- Podczas tegorocznych prezentacji mieliśmy okazję przybliżenia projektantom i architektom zalet okna energooszczędnego Capital. Chcieliśmy pokazać, że dzięki nowoczesnym technologiom udało nam się stworzyć wysokiej klasy, polski produkt, który łączy w sobie funkcjonalność i klasyczną elegancję. To właśnie wysokie parametry izolacyjności termicznej oraz akustycznej prezentowanego okna wzbudziły szerokie zainteresowanie słuchaczy. Możliwość bezpośredniego kontaktu z architektami i projektantami to także szansa na zdobycie wiedzy, dzięki której możemy dostosowywać nasze produkty do zmieniających się wymogów rynku. To także ogromny bagaż wiedzy, w którym kierunku należy kształtować rozwój produktu i na jakie parametry oraz walory techniczno-użytkowe należy zwracać szczególną uwagę przy rozszerzaniu oferty produktowej Stolbudu – mówi Augustyn Zioło.

Firma Stolbud Włoszczowa już zapowiedziała swój udział w przyszłorocznych spotkaniach. W cyklu prezentacji na rok 2010 oprócz propagowania energooszczędnej stolarki okiennej firma będzie podkreślać walory drewnianych drzwi zewnętrznych oraz drzwi wewnętrznych wejściowych do biur i hoteli.

Producent: Stolbud Włoszczowa S.A.
www.stolbud.pl

Stolbud Włoszczowa S.A. jest jednym z wiodących producentów stolarki drzwiowej i okiennej w Polsce. Firma skutecznie łączy bogatą, wynikającą z ponad 40 letniego doświadczenia tradycję z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi. Cały asortyment Stolbud Włoszczowa S.A. posiada aprobaty techniczne oraz certyfikaty zgodności wymagane na rynku budowlanym. Jakość i solidność wytwarzanego przez nią asortymentu potwierdza wdrożony Zintegrowany System Zarządzania Jakością, Środowiskiem i BHP wg norm ISO 9001, ISO 14001, PN-N-18001. To zapewnienie, że wszystkie produkty odpowiadają istotnym europejskim wymaganiom dotyczącym zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.
W roku 2008 do sprzedaży trafiło innowacyjne, energooszczędne okno Capital skutecznie ograniczające straty ciepła i charakteryzujące się jednym z najlepszych parametrów izolacyjności termicznej i akustycznej w Polsce.

Firma od lat stale współpracuje z jednostkami notyfikowanymi w Polsce, takimi jak m.in. Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Znajduje się także na liście firm rekomendowanych przez Związek Polskie Okna i Drzwi.

Od listopada 2009 roku firma należy do rankingu liderów polskiego rynku – Zielona Marka, świadczącym o efektywnym działaniu na rzecz przyrody, zwiększaniu oszczędności energii i świadomym propagowaniu zachowań i rozwiązań na rzecz środowiska naturalnego oraz społeczeństwa.

Źródło: ''