Sterownik Auraton 80b tx - to bezprzewodowy system sterujący pracą grzejników. Wszystkie części systemu są zasilane z baterii, co ułatwia montaż i nie wymaga kłopotliwego podłączania zasilania zewnętrznego. Istnieje możliwość sterowania do 8 grzejników jednym regulatorem. Urządzenie pozwala na dostosowanie i zaprogramowanie temperatury pomieszczeń do indywidualnych potrzeb użytkowników pomieszczenia oraz nastawiania 2 poziomów temperatury dziennej i nocnej.

Warto inwestować w dobry nastrój, miłą atmosferę i satysfakcję uczniów oraz nauczycieli. Warto inwestować w integrację kadry i przywiązanie młodzieży do szkoły, która kojarzy się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i takim, które chętnie odwiedza się nawet po latach.

W swoje ręce

Zagwarantowanie komfortowych warunków nauki to również właściwa temperatura w klasach, sali gimnastycznej. Liczne inwestycje w nowe urządzenia grzewcze, szczelne okna itp. nie rozwiązują całkowicie problemu. Kolejnym wyzwaniem jest utrzymanie niskich kosztów eksploatacji. Na tym etapie jeszcze ważniejsze jest zgodne współdziałanie nauczycieli, dyrektorów i lokalnych samorządów. Jednym z pomysłów, które pozwolą optymalizować koszty i gwarantować niezbędny komfort są urządzenia regulujące, tzw. sterowniki.

Małe, a cieszy

Montaż nowoczesnych sterowników C.O., które umożliwiają dostosowanie zużycia energii do planu zajęć, to koszt stosunkowo niewielki. Inwestując od ok. 600 do 2500 zł (w zależności o rozmiaru szkoły i jej zapotrzebowań, odległości sal zajęciowych od pieca C.O. i paru innych czynników) można obniżyć koszt rachunków za energię nawet o kilkadziesiąt procent. Taka inwestycja może się zwrócić już w pierwszym roku jej zastosowania.Urządzenia tego typu utrzymują stałą temperaturę w poszczególnych salach zajęciowych. W sytuacji, gdy na zajęcia wejdzie trzydzieścioro uczniów, automatycznie podnosi się temperatura w całym pomieszczeniu. Wówczas czujnik sterownika wyłącza kaloryfer w celu ochłodzenia pomieszczenia. Wysokość temperatury można również dostosować do potrzeb w danym okresie dnia. Najlepszym rozwiązaniem byłoby jej uzależnienie od rozkładu planu zajęć. Na przykład, jeżeli w piątek, gdy w szkole jest mniej zajęć, część sal jest niewykorzystywana, to ogrzewanie ich jest zbędne.

Istnieje również możliwość zaprogramowania sterownika w taki sposób, by od godziny 12 do 14 temperatura w salach była niższa, z powodu słońca, które silnie nagrzewa pomieszczenia znajdujące się po południowej stronie budynku.

Inną zaletą sterownika C.O. jest to, że montując go w pomieszczeniach o szczelnych oknach łatwiej jest zachować ciepło przez dłuższy czas, co jeszcze bardziej redukuje czas pracy pieca i zwiększa oszczędności. Estetyczny wygląd i małe rozmiary tych urządzeń są dodatkową zaletą wartą wspomnienia. A wreszcie bardzo szybko okaże się, że dokonane inwestycje szybko się zwracają i generują oszczędności.