Nowy sterownik Aquarea Manager dedykowany jest do pomp ciepła powietrze-woda z linii Aquarea. Zaprogramowane 600 ustawień daje możliwość tworzenia, uruchamiania i kontrolowania systemu grzewczo-klimatyzacyjnego. Nowe rozwiązanie jest kompatybilne ze wszystkimi modelami z linii Aquarea.

Sterownik Aquarea Manager dla pomp ciepła Panasonic

Aquarea Manager należy do nowej generacji inteligentnych sterowników dla efektywnego zarządzania klimatyzacją i ogrzewaniem oraz produkcją ciepłej wody użytkowej. Posiada niemal 600 wstępnie skonfigurowanych schematów, dzięki czemu tworzenie i uruchamianie systemów grzewczo-klimatyzacyjnych z wykorzystaniem pomp ciepła może być znaczenie prostsze i szybsze. Wystarczy wybrać jeden z diagramów przedstawionych na wyświetlaczu lub podłączonym do sterownika komputerze, a Aquarea Manager automatycznie dopasuje wszystkie ustawienia do potrzeb danego budynku. W efekcie cały proces uruchomienia urządzenia nie trwa dłużej niż trzy minuty. Sterownik jest w stanie kontrolować do trzech pomp ciepła powietrze-woda z linii Aquarea w układzie kaskadowym, podczas gdy każdy z układów odpowiada za oddzielną strefę w budynku. Za jego pomocą możliwa jest również obsługa układu biwalentnego, w ramach którego działa pompa ciepła oraz kocioł gazowy.

Nowy Aquarea Manager jest dostępny w kilku wersjach: z wbudowanym wyświetlaczem oraz bez niego, przewodowej i bezprzewodowej, a opcjonalnie może być uzupełniony przez zewnętrzny wyświetlacz dotykowy. Sterownik da się w łatwy sposób zamontować w rozdzielni bez użycia wkrętów – zarówno na drzwiach, jak i na wsporniku montażowym (szynie DIN). Istnieje także możliwość zamocowania go bezpośrednio na ścianie.

Nowa wersja sterownika Aquarea Manager to kolejne z rozwiązań zapewniających użytkownikom łatwiejsze zarządzanie pompami ciepła Panasonic. Dzięki niemu tworzenie układów opartych o urządzenia Aquarea jest znacznie prostsze i zajmuje niewiele czasu, natomiast użytkownicy uzyskują pełną kontrolę nad ich funkcjonowaniem” – mówi Tomasz Lenarczyk, product manager
w firmie Panasonic.

Produkt jest już dostępny u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic. Cena zależy od konfiguracji konkretnego układu.