We współczesnych technologiach wytwarzania farmaceutyków, produktów spożywczych, kosmetyków itp. dóbr konsumpcyjnych, spełnienie rygorystycznych standardów higienicznych jest nieodzowne. W związku z tym rosną wymagania stawiane jakości mediów technologicznych, takich jak para wodna, niezastąpiona chociażby w procesach grzania, sterylizacji czy nawilżania.

Czyste technologie często wymagają doprowadzenia pary wodnej filtrowanej, czystej bądź sterylnej, co z kolei stawia podwyższone wymagania stosowanej w instalacji armaturze. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Spirax Sarco - w uzupełnieniu dotychczasowej oferty zaworów regulacyjnych - rozpoczyna produkcję specjalizowanych zaworów STERI-TROL. Poniżej przedstawiamy ich wybrane cechy konstrukcyjne i walory użytkowe. - Korpus i uszczelnienie dławnicy wykonane z materiałów aprobowanych przez FDA (Food and Drug Administration) - nie podlegają wymywaniu i nie zanieczyszczą medium.
- Polerowane powierzchnie styku z medium.
- Przelot kątowy, korpus o konstrukcji samoodwadniającej - medium nie zalega w korpusie.
- Pokrywa mocowana do korpusu za pomocą szybkozłączki -łatwy dostęp do wnętrza zaworu.
- Podwójne uszczelnienie trzpienia - dodatkowe zabezpieczenie przed przeciekiem.
- Zakres średnic: DN15 do DN100
- Konstrukcja korpusu: PN16, max. temperatura medium 170°C
- Współpraca ze standardowymi siłownikami pneumatycznymi i pozycjonerami Spirax Sarco, opcjonalnie - w wykonaniu ze stali nierdzewnej.
Więcej o zaworze STERI-TROL, oraz o innej armaturze przeznaczonej do stosowania w instalacjach "czystych" można przeczytać na stronie: www.spiraxsarco.com/pl/ autor: Spirax Sarco opracowanie: Redakcja