Vitodens 300-W to jednofunkcyjny, gazowy kocioł kondensacyjny, którego sprawność dochodzi do 109%. Kocioł w ekonomiczny sposób zapewnia komfort cieplny, przy jednoczesnej redukcji kosztów ogrzewania, nawet do 30%. Kapituła konkursu doceniła jego wyjątkowe zalety efektywnego dostarczania energii cieplnej i oszczędności surowców.

Statuetka „Złotego Instalatora” za kocioł kondensacyjny Vitodens 300-W
Vitodens 300-W to wiszący, jednofunkcyjny, kondensacyjny kocioł gazowy z możliwością współpracy z pojemnościowym podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej. Łączy on w sobie wszystkie cechy „dużego” kotła grzewczego z funkcjonalnością kotła wiszącego. Dzięki automatycznej adaptacji pracy, przez układ Lambda Pro Control, Vitodens 300-W może pracować z dowolnym rodzajem gazu ziemnego lub płynnego, dlatego też nie ma konieczności wymiany dysz przy zmianie rodzaju gazu. Zastosowany system zapewnia zawsze efektywne spalanie, także przy niestabilnej jakości gazu. Wentylator o niskiej prędkości obrotowej gwarantuje cichą pracę palnika. Vitodens 300-W może być stosowany jako samodzielne źródło ciepła dla centralnego ogrzewania budynku lub też dodatkowo do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Przy zastosowaniu podgrzewacza biwalentnego kocioł może także współpracować z instalacją solarną. Wymiennik z nierdzewnej stali szlachetnej Inox- Radial daje gwarancję wysokiej jakości i sprawności, a także odporności na korozję. Nie wymaga on również mechanicznego czyszczenia.

Technika kondensacji umożliwia osiągnięcie sprawności znormalizowanej dochodzącej do 109%, zapewniając maksymalne wykorzystanie gazu ziemnego lub płynnego. Pozwala to zredukować zużycie surowca i obniżyć koszty eksploatacji nawet do 30% w porównaniu ze starym, nieefektywnym systemem grzewczym. Do redukcji kosztów przyczynia się również elektroniczna regulacja obrotów pompy obiegowej, która redukuje zużycie energii elektrycznej. Vitodens 300-W jako źródło ciepła i ciepłej wody użytkowej zapewnia komfort cieplny przy jednoczesnej wysokiej wydajności energetycznej. Praca kotła może być w łatwy sposób kontrolowana i regulowana za pomocą regulatora Vitotronic. Inwestycja w kocioł zwraca się już po niecałych 4 latach.

Przegląd zalet:
• Moc cieplna: 3,8-19,0 kW lub 5,2-26,0 kW
• Paliwo: gaz ziemny lub gaz płynny
• Sprawność znormalizowana: do 109%
• Powierzchnia grzewcza Inox-Radial
• Modulowany palnik promiennikowy MatriX z zakresem płynnej regulacji mocy 1:5 (od 20 do 100% mocy cieplnej) - najwyższy standard spalania "bezpłomieniowego" z niskimi emisjami i wysoką efektywnością
• Palnik promiennikowy MatriX gwarantuje ekstremalnie niski poziom szumów pracy urządzenia
• Inteligentny układ kontroli spalania Lambda Pro Control
• System diagnostyczny SMART rejestruje ewentualne nieprawidłowości w pracy kotła i zgłasza je w formie komunikatów tekstowych

„Złoty Instalator” to konkurs organizowany przez Instalator Polski sp. z o.o., wydawcę miesięcznika „Polski Instalator” oraz Polską Korporację Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji. W konkursie ocenie poddawane są wyroby, opracowania technologiczne i konstrukcyjne stosowane w szeroko rozumianej branży instalacyjnej. Charakteryzują się one wysokimi walorami technicznymi, użytkowymi, estetycznymi, ekologicznymi, jakością i niezawodnością w działaniu.

Źródło: ''