Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) weszło do grona członków Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO). Realizowane wspólnie inicjatywy i wymiana doświadczeń posłużą promocji wysokich standardów rynkowych w branży ociepleniowej, z korzyścią dla inwestorów i użytkowników.

SSO i PSPS – współpraca dla rozwoju rynku budowlanego
Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) funkcjonuje od 2009 roku. Skupia 25 firm produkujących wyroby ze styropianu dla budownictwa, reprezentując blisko 75 procent rynku styropianu w Polsce. Do celów statutowych organizacji należy, między innymi, integracja producentów styropianu oraz dbanie o dobrą jakość wyrobów EPS wprowadzanych do obrotu.

– Do oficjalnego rozpoczęcia współpracy z SSO skłoniła nas silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej potrzeba połączenia sił w celu jeszcze skuteczniejszej realizacji misji obu stowarzyszeń – mówi Kamil Kiejna, dyrektor PSPS. W opinii PSPS, w ostatnim czasie dostrzec można szereg niepokojących zjawisk rynkowych, do przeciwdziałania którym niezbędna jest stała wymiana wiedzy i doświadczeń oraz zbieżna, konsekwentna polityka producentów wyrobów ze styropianu oraz systemodawców.

– Liczymy, że współpraca SSO i PSPS przyniesie obustronne korzyści w zakresie skuteczności działania samych organizacji oraz ich wpływu na prawidłowy, racjonalny kształt przepisów budowlanych oraz praktyk rynkowych Wspólnie działania chcielibyśmy rozpocząć od prac nad dokumentami określającymi zastosowania wyrobów ze styropianu w systemach ociepleń, a także skupić się na edukacji rynku w zakresie propagowania jednolitych standardów technologicznych i jakościowych oraz promowaniu wyrobów zgodnych z normami, czytelnie oznakowanych i spełniających deklarowane parametry – zapowiada Kamil Kiejna.

Do Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń należą: Alpol, Austrotherm, Baumit, Bolix, Caparol, Dryvit, Ejot Polska, Fabryka Styropianu Arbet, Henkel Polska, Koelner, Lakma, Mapei, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS), Quick-mix, Saint-Gobain, Schomburg Polska, Sto-ispo, Termo Organika i Textilglas Polska. – W ciągu kilku lat SSO stało się forum łączącym kluczowe podmioty rynku ETICS. Mobilizuje nas to do dalszej wytężonej pracy na rzecz naszej branży, z pożytkiem dla całego sektora budownictwa i jego beneficjantów – stwierdza Jacek W. Kulig, prezes Zarządu SSO.


Informacja o Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO)
Organizacja branżowa czołowych polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ETICS. Celem stowarzyszenia jest upowszechnienie kompletnych rozwiązań technologicznych o udokumentowanej jakości, gwarantujących komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Inicjatywy podejmowane przez SSO wspierają rozwój energooszczędnego i zrównoważonego budownictwa. Stowarzyszenie promuje również prawidłowe wykonawstwo robót elewacyjnych oraz standardy eksploatacji systemów ociepleń. Organizacja działa od 2003 roku. Więcej informacji: www.systemyocieplen.pl.Źródło: ''

Komentarze

  • Że SSO chciało wciągnąć na pokład PSPS dziwne

    Dziwie się SSO, PSPS to dziwna organizacja , robi jakiś "program gwarancji jakości styropianu" o niejasnych regułach, który notabene chce kontrolować nie istotny parametr gęstość- ciężar. regulaminem programu PSPS powinien zająć się UOKiK , a GUNB kontrolą jakości styropianów na rynku