Rozwój bakterii, grzybów, pleśni czy innych drobnoustrojów w urządzeniach klimatyzacyjnych czy chłodniczych to możliwość wystąpienia szeregu przypadłości – od mniej lub bardziej poważnych infekcji i uczuleń aż do słynnej legionellozy. To także przyczyna prozaicznego nieprzyjemnego zapachu. Zanieczyszczenie instalacji prowadzi do pogorszenia efektywności pracy urządzeń, zwiększenia zużycia energii i kosztów obsługi, a w skrajnych przypadkach nawet ich zniszczenia.

Utrzymaniu instalacji w należytym stanie służą (a w każdym razie służyć powinny) regularne przeglądy. Ich efektywność w dużej mierze zależy od posiadanych przez konserwatora środków i narzędzi, umożliwiających skuteczną diagnostykę, konserwację i serwis.
Rectorseal – amerykański producent wysokiej klasy środków chemicznych dla chłodnictwa i klimatyzacji, oferuje preparaty czyszczące, odkażające, bakteriobójcze itp., znajdujące zastosowanie przy konserwacji skraplaczy, parowników, tac ociekowych, wież chłodniczych oraz innych elementów układów klimatyzacyjnych i chłodniczych. Wyroby Rectorseal szczególnie powinny więc zainteresować wszystkich, którzy zawodowo zajmują się naprawą takich instalacji i urządzeń, choć z pewnością docenią je również sami użytkownicy.


Jednym z oferowanych przez Rectorseal środków czyszczących jest Coil Disinfectant, bezkwasowy płyn o działaniu bakteriobójczym, czyszczącym, dezodorującym i dezynfekującym jednocześnie. Przeznaczony do wymienników lamelowych, tac ociekowych klimatyzatorów, pomp ciepła, kanałów wentylacyjnych, urządzeń filtrujących powietrze a także do wszelkich powierzchni ze stali nierdzewnej, tworzyw sztucznych, metali, drewna, ceramiki oraz powierzchni emaliowanych.
Zabija bakterie chorobotwórcze i grzyby, niszczy oraz powstrzymuje wzrost pleśni - zapobiegając uczuleniom i infekcjom wywoływanym przez skażone drobnoustrojami powietrze. Zwalcza m.in. Pseudomonas Aeruginosa, Staphylococcus Aureus, Salmonella Choleraesuis, Influenza A/Hong Kong, Herpes Simplex Typ 2, Trichophyton Mentagraphytes. Pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniach.
Sprzedawany w wygodnej butli ze spryskiwaczem. Posiada atest PZH. Może być stosowany w domach, szpitalach, gabinetach medycznych i dentystycznych, przedszkolach, restauracjach, hotelach, fabrykach, biurach, samochodach itd.
Wiecej o środkach firmy Rectorseal w dziale „Technologie”, artykuł pt. "Środki czyszczące i dezynfekujące do układów klimatyzacyjnych i chłodniczych"