Polski Klub Infrastruktury Sportowej wraz z wydawnictwem PWB Media przyznał firmie ALSTAL Grupa Budowlana tytuł oraz srebrną statuetkę w konkursie Budowniczy Polskiego Sportu 2012 w ramach programu Budujemy Sportową Polskę.

Srebro dla ALSTALU
Dnia 11 października 2012 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się uroczysta Gala wręczenia statuetek Budowniczy Polskiego Sportu w ramach programu Budujemy Sportową Polskę.

Konkurs Budowniczy Polskiego Sportu jest jedynym tego typu konkursem w Polsce, w którym w sposób kompleksowy analizuje się osiągnięcia oraz przyznaje wyróżnienia osobom, samorządom, instytucjom i firmom zaangażowanym w realizację obiektów sportowych i rekreacyjnych.

Generalny Wykonawca inwestycji - ALSTAL w kategorii sportowej otrzymał srebrną statuetkę oraz tytuł Budowniczych Polskiego Sportu 2012 głównie za obiekty w postaci: Centrum Sportu i Rekreacji OLENDER w Wielkiej Nieszawce oraz Amfiteatr Operę Leśną w Sopocie. W tegorocznej edycji komisja zwróciła szczególną uwagę na inwestycje zrealizowane przy współudziale środków z Unii Europejskiej oraz realizowane w ramach Partnerstwa Publiczno - Prywatnego. Ponadto położono nacisk na inwestycje zrealizowane z przeznaczeniem na mistrzostwa EURO 2012.

W wyżej wskazanej kategorii przyznano 12 statuetek brązowych i jedną srebrną, która powędrowała właśnie do firmy ALSTAL Grupa Budowlana.

Równolegle wręczano nagrody w innych kategoriach tj.: Sportowy Obiekt Roku, Firma na Medal oraz Inwestor na Medal. Konkursy odbywały się pod patronatem i przy współpracy m.in.: Business Centre Club, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Związku Miast Polskich, Związku Województw RP, Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Polskiego Związku Piłki Nożnej itp.

Ceremonia wręczenia nagród zaaranżowana została w niebanalną otoczkę. Tegoroczna Gala i Finał Konkursu Budowniczy Polskiego Sportu zainicjowało zwiedzanie Stadionu Narodowego, następnie występ cheerleaderek, wizyta młodych piłkarzy oraz nagrody dla osób tworzących infrastrukturalne podstawy polskiego sportu. Dodatkowym atutem okazało się przemówienie sportowca – Roberta Korzeniowskiego.

Nagrodę z ramienia firmy ALSTAL odebrał Dyrektor Budownictwa Ogólnego – Krzysztof Głębowski.


Nasza firma specjalizuje się w dziedzinie budowy obiektów sportowych i rekreacyjnych, a co więcej chętnie realizuje inwestycje z zakresu rozwoju tej właśnie gałęzi. Wobec powyższego - jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że zostaliśmy właśnie w tej płaszczyźnie docenieni i zauważeni – mówi Marlena Wróblewska z firmy ALSTAL.

Marlena Wróblewska
Email: mwroblewska@alstal.eu

Źródło: ''