Firma FOKO z Warszawy, właściciel znaku towarowego FRICO w Polsce, wprowadziła do swojej oferty dwie nowe kurtyny powietrzne.


Firma FOKO z Warszawy, przedstawiciel marki FRICO i jednocześnie właściciel znaku towarowego FRICO w Polsce, wprowadziła do swojej oferty dwie nowe kurtyny powietrzne.
Nowościami w ofercie FOKO Sp. z o.o. są kurtyny serii Thermozone® o oznaczeniach AR oraz AGV - obydwie w kolorze srebrny metalik.
Konstruktorzy przystosowali poziomą kurtynę AR300 E/W do zabudowania w suficie podwieszanym nad otworami drzwiowymi do wysokości 3,5 m. Cecha ta pozwala na ukrycie urządzenia i zastosowanie kurtyny w pomieszczeniach, w których wymagany jest wysoki standard wykończenia wnętrza. Ważną cechą jest też dwufunkcyjność urządzenia: przy drzwiach otwartych działa jak kurtyna powietrzna, a przy zamkniętych jak nagrzewnica nadmuchowa. Dodatkowe zalety urządzenia to wbudowane sterowanie, łatwość zamontowania i prac serwisowych.
AR300 występują w wersji z grzałkami elektrycznymi lub z wymiennikami wodnymi. Zasilanie 230V albo 400V w zależności od typu. Stopień ochrony: IP 44.

Fot. 1 Kurtyna powietrzna AR300 E/W
Pionowa kurtyna powietrzna AGV 4000 mająca zastosowanie do dużych wejść i bram o szerokości do 4 m, montowana do podłoża z boku wejścia. Obudowa AGV 4000 jest spawana, niewidoczne są śruby i nity. Prostota formy nadaje urządzeniu ponadczasowy i stylowy wygląd. AGV 4000 dostępna jest w kolorze silver metallic (RAL 9006), a także białym (RAL 9016).
Kurtyna Thermozone® AGV 4000 dostępna jest w wersji "zimnej" lub z grzałkami elektrycznymi 15 – 30 kW oraz z wymiennikiem wodnym. Zasilane są 230V albo 400V w zależności od typu. Stopień ochrony: IP 23.

Fot. 2 Kurtyna powietrzna AGV 4000
FRICO AB to szwedzki producent urządzeń grzewczych oraz kurtyn powietrznych. Firma istnieje od 1932 roku. Dzięki swej niezawodności i trwałości wyroby marki FRICO zdobyły sobie uznanie na rynku polskim i europejskim.