Centrum Klima – wiodący na rynku polskim oraz liczący się w Europie producent i dystrybutor systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych – otrzymała srebrne godło „Najwyższa Jakość 2011” w kategorii produkt. W konkursie nagrodzony został przewód półelastyczny aluminiowy S-Flex stosowany w budowie instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Organizatorem Programu jest Redakcja Biznes Raport w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Srebrne godło Najwyższa jakość 2011 dla Centrum Klima
Konkurs „Jakość Roku” to ogólnopolski projekt, którego celem jest wspieranie, rozwijanie oraz upowszechnianie wśród przedsiębiorstw projakościowego podejścia do biznesu. Podstawowym kryterium wyboru laureatów są m.in.: wdrożone systemy jakości, np. ISO, BRC czy systemy bezpieczeństwa żywności, a także zaangażowanie w stałe podnoszenie jakości przez pracowników przedsiębiorstwa. Projekt wspiera merytorycznie Polskie Centrum Badań i Certyfikacji SA – najstarsza polska instytucja państwowa, zajmująca się zagadnieniami związanymi z jakością.


„Centrum Klima już po raz czwarty została nagrodzona w konkursie Najwyższa Jakość. Bardzo cieszymy się z uzyskanego wyróżnienia, które jest dowodem, że konsekwentne inwestowanie w rozwój technologii, przynosi pożądane efekty i satysfakcję światowych odbiorców. Od lat stawiamy na jakość naszych produktów, a rezultaty naszej pracy doceniane są zarówno przez klientów indywidualnych, jak i specjalistów z branży” – mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima SA.

S-Flex stosowany jest w budowie instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii produkcji posiada wysokie parametry techniczne, a do jego atrybutów należą wysoka trwałość oraz elastyczność. Duża odporność mechaniczna S-Flex sprawia, że znakomicie sprawdza się również w obiektach przemysłowych. Ponadto, produkt jest niepalny i nie wydziela toksycznych zapachów w wysokich temperaturach, w związku z tym jest przyjazny dla użytkowników i środowiska.

Dla wszystkich zainteresowanych produktami Centrum Klima – firma uruchomiła specjalną infolinię. Pod numerem 0 801 022 250 można uzyskać szczegółowe informacje o nowoczesnych systemach wentylacyjno-klimatyzacyjnych, znajdujących się w ofercie firmy, jak również fachowe porady techniczne dotyczące montażu, obsługi i konserwacji poszczególnych produktów. Dzięki nawiązaniu współpracy ze sklepami Bricoman, od czerwca 2011 roku oferta spółki dostępna jest również w marketach, a dla stałych klientów firma przygotowała program lojalnościowy CK Gift. Od 1 września klienci Centrum Klima otrzymują punkty bonusowe, które będzie można wymienić na upominki wspierające promocję własnej firmy.
Centrum Klima szczególne sukcesy osiąga w zakresie innowacyjności produktów. W grudniu 2010 roku spółka została uhonorowana tytułem Innowacji Roku 2010 w kategorii nowoczesna firma w III edycji konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju”. Ideą projektu organizowanego przez Fundację Innowacji i Rozwoju jest identyfikowanie oraz promowanie przedsięwzięć i inicjatyw o charakterze nowatorskim i rozwojowym. Innowacyjność i znakomita jakość produktów Centrum Klima została doceniona także przez Instytutu Techniki Budowlanej, który wydał certyfikat dla przewodu elastycznego MOizo.
Centrum Klima już dwukrotnie znalazła się wśród „Diamentów Forbesa”. Nagroda ta została przyznana firmie w 2010 oraz 2011 roku. Zestawienie prezentuje prestiżowe grono firm, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość. Ranking przygotowała redakcja miesięcznika Forbes we współpracy z wywiadownią gospodarczą Dun & Bradstreet.