SPS KLIMA sponsorem w 49. Rajdzie Barbórka.

SPS KLIMA sponsorem Rajdu Barbórki
Firma SPS KLIMA została sponsorem jednego z zawodników biorących udział w niezwykle prestiżowym i jednym z najbardziej niezwykłych rajdów na świecie.

Paweł Danilczuk z firmy Felix2 z Białegostoku prowadził kultowy Subaru Impreza GT o mocy 300kM.

Oficjalna strona Rajdu Barbórka: www.barborka.pl

49. Rajd Barbórka

Historia Rajdu Barbórka
Co roku na początku grudnia, odbywa się jeden z najbardziej niezwykłych rajdów na świecie. Wyjątkowo krótki, bo liczący niecałe 20 km prób sportowych, ale też wyjątkowo prestiżowy. Na starcie stają wszyscy liczący się zawodnicy nie tylko z rajdów, ale i z wyścigów oraz rallycrossu. Historia zawodów sięga 1962 i niemal od zawsze były one zwieńczeniem sezonu sportów samochodowych w Polsce.
Imprezy organizowane przez Automobilklub Polski były ważnym wydarzeniem towarzysko-sportowym i gromadziły tysiące kibiców. Po wojnie powrócono do dawnej tradycji a pierwsza sobota grudnia była jedną z najważniejszych dat w kalendarzu każdego miłośnika sportów samochodowych.
Na początku lat siedemdziesiątych do nazwy Rajd Barbórka dołożono Ogólnopolskie Kryterium Asów i właściwie od tego momentu datuje się prawdziwa popularność imprezy.
Trudno więc dziwić się, że na liście zwycięzców "Barbórki" widnieją nazwiska, których nie powstydziłby się żaden rajd: Marian Bublewicz, Paweł Przybylski, Krzysztof Hołowczyc, Tomek Kuchar i Leszek Kuzaj a od kilku lat honorowymi gośćmi są takie sławy ze świata motosportu jak Jani Passonen, Tommi Makinnen czy Sebastian Loeb.
Na trasie rajdu, wśród kibiców zawsze można zobaczyć wielu polityków, artystów czy przedstawicieli mediów.