Nowa seria pomp ciepła powietrze-woda Panasonic Aquarea Pro przeznaczona jest dla większych budynków mieszkalnych oraz obiektów o charakterze komercyjnym. Urządzenia zasilane prądem lub gazem pozwalają na ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń oraz na podgrzewanie wody użytkowej, stanowiąc alternatywę dla tradycyjnych, działających na gazie systemów bojlerowych.

SPS KLIMA oferuje nowe pompy ciepła Aquarea ProECOi i Aquarea Pro GHP
Nowa linia pomp ciepła Panasonic Aquarea Pro obejmuje urządzenia o mocy do 80 kW, dostępne w dwóch odmianach - zasilane prądem elektrycznym ECOi oraz w wersji z gazową pompą ciepła (GHP), produkującą wodę o temperaturze do 55°C.


Urządzenia Aquarea Pro w wersji ECOi są w stanie pracować z wysoką wydajnością, czego dowodzi współczynnik COP na poziomie 3,25 przy temperaturze produkowanej wody wynoszącej 45°C i temperaturze zewnętrznej 7°C. System został zaprojektowany, by zapewniać pracę zarówno przy niskich, jak i wysokich temperaturach zewnętrznych. W trybie chłodzenia urządzenie może efektywnie pracować, gdy poza budynkiem jest od +5 do +43°C, natomiast w trybie grzania od -25 do +15°C.


Aquarea Pro GHP pozwala zaspokoić zapotrzebowanie na ciepłą wodę wszędzie tam, gdzie zasilanie gazem jest bardziej opłacalne lub gdzie dostęp do energii elektrycznej jest ograniczony. Urządzenia mogą pracować przy minimalnej temperaturze zewnętrznej sięgającej -35°C w trybie grzania oraz w trybie chłodzenia w zakresie temperatur zewnętrznych od -10 do +43°C.

Pompy ciepła z nowej serii Aquarea PRO można łatwo zainstalować we wszystkich typach nowych i istniejących budynków, a zastosowanie gazu chłodniczego R410A nie wpływa negatywnie na środowisko.

Pompy ciepła Aquarea Pro ECOi i Aquarea Pro GHP są dostępne w ofercie SPS KLIMA. Cena uzależniona jest od konkretnego projektu.


Źródło: SPS Klima Sp. z o.o.