Firma Danfoss wprowadza na rynek nową generację sprężarek spiralnych o nazwie HHP - specjalnie dedykowanych do pomp ciepła o wydajności grzewczej od 4,8 – 13,8 kW (-7oC /50oC), czynnik R407C. Typoszereg obejmuje 13 modeli: HHP015 do HHP045 w wersjach jedno- i trójfazowych.

Sprężarki spiralne HHP Danfoss - dedykowane do pomp ciepła
Sprężarka HHP wyposażona jest w trzy zawory tłoczne umożliwiające dostosowanie sprężu w zależności od warunków pracy pompy ciepła. Przekłada się to na wysoką efektywność (COP) sprężarki w całym obszarze koperty pracy.
Sprężarka HHP posiada rozszerzony zakres pracy umożliwiając efektywną pracę pompy przy temperaturze zewnętrznej poniżej -20oC.
Sprężarka HHP posiada też bardzo dobre parametry dotyczące głośności. Cichy rozruch oraz praca sprężarki przekłada się na komfortowe użytkowanie pompy oraz obniżenie jej kosztów produkcji związanych z izolacją obudowy.

HHPHHP
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o sprężarkach HHP zapraszamy do zapoznania się z artykułem [attach=attach1]"Sprężarki Danfoss dedykowane do pomp ciepła poprawiają sezonową efektywność energetyczną o 10%!"[/attach]


Źródło: Danfoss Poland Sp. z o.o.