Dzięki nowym sprężarkom półheremtycznym Copeland Stream, wyposażonym w technologię CoreSense™, można zabezpieczyć silnik elektryczny, prowadzić diagnostykę pracy sprężarki oraz komunikacji.

Sprężarki półhermetyczne Copeland Stream CoreSense™ Diagnostics
Wszelkie alarmy, algorytmy pracy oraz zabezpieczenia wyświetlane są za pomocą diod LED.
Pozwala to na określenie rzecztywistego stanu sprężarki ( funkcja historii alarmów), co przekłada się na szybszą i precyzyjniejszą diagnozę.

Technologia CoreSense™ Diagnostics jest obecnie dostępna w sprężarkach cztero- oraz sześciocylindrowych.


Do głównych zalet możemy zaliczyć :

zabezpieczenie przed przegrzaniem silnika elektrycznego
kontrola nad ciśnieniem oleju
zabezpieczenie temperatury tłoczenia sprężarki
zabezpieczenie przed blokadą wirnika
historia alarmów oraz aktualny stan pracy sprężarki
kontrola grzałki karteru
możliwość zdalnego resetu
komunikacja Modbus® (współpraca ze wszystkimi typami sterowników posiadającymi port komunikacji Modbus®)
monitoring zużycia energii elektrycznej


Cicha praca


Stream to jedna z najcichszych sprężarek tłokowych na rynku. Prace konstrukcyjne doprowadziły do zmniejszenia poziomu hałasu o 7 dBA w porównaniu z poprzednią generacją sprężarek, z uwzględnieniem różnic modeli i zastosowań.

Cicha praca sprężarki nie zawsze jest wystarczająca w przypadku zastosowań, w których kluczowe znaczenie ma cicha praca (przykładem są aplikacje w obszarach miejskich). Dlatego też na sprężarkach Stream można zamontować osłonę akustyczną nowej generacji, która zapewnia dodatkowe tłumienie hałasu o wartości 15 dBA.


Efektywność niezależna od czynnika chłodniczego

Inżynierowie firmy Emerson połączyli istniejące elementy konstrukcyjne z najnowszymi technologiami, aby stworzyć nową linię modeli cztero- i sześciocylindrowych do czynników HFC.
Osiem z nich posiada cyfrową ciągłą regulację wydajności. Ich wydajności pokrywają zakres od 33 do 80 kW dla średnich temperatur oraz od 11 do 28 kW dla niskich temperatur z R404A; można je też wykorzystywać z R134a jak również z R407A/C – pozostają przy tym najefektywniejszymi sprężarkami na rynku.

Możliwość wyboru spośród różnych czynników chłodniczych w przypadku tej samej sprężarki – bez kompromisów w kwestii wydajności – to ważna i wyjątkowa zaleta.
Stało się to możliwe dzięki płytom zaworowym Discus® opracowanym i opatentowanym przez firmę Emerson.

Rozwiązanie to pozwala uzyskać wydajność z R404A o 10% wyższą w porównaniu z innymi półhermetycznymi sprężarkami tłokowymi.