Firma Danfoss informuje o poprawieniu parametrów pracy sprężarek tłokowych, MT/MTZ wersje 2 cylindrowe oraz NTZ. Zmiany zostały wprowadzone w celu lepszego dopasowania urządzeń do oczekiwań klientów.

Sprężarki Maneurop®: Modernizacja modeli dla klimatyzacji i chłodnictwa
Sprężarki Maneurop® Modernizacja modeli dla klimatyzacji i chłodnictwa
MT/MTZ 2-cylindrowe


Od kwietnia 2012 r. parametry pracy standardowego typoszeregu 2 cylindrowych sprężarek zostały poprawione do poziomu sprężarek "optymalizowanych energetycznie".

Wpływ wprowadzonych zmian na klienta i na aplikację:
- średnia efektywność sprężarki wzrośnie o 10% dla standardowych modeli;
- nie jest wymagana zmiana lub przeprowadzania testów układu;
- nie zmieniają się numery kodowe do zamawiania.

Niemniej jednak klienci powinni zwrócić uwagę na zmiany parametrów elektrycznych zmodernizowanych modeli sprężarek oraz zmianę w indeksie opisującym generację sprężarki. W konsekwencji może zajść potrzeba uaktualnienia certyfikatów przez klienta. Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z Danfoss.

Sprężarki MT/MTZ pracują z czynnikami R22 / R134a-R404A-R507C-R407C w układach klimatyzacji i średniotemperaturowych układach chłodniczych.

NTZ048 & NTZ068


Jako kolejny krok w poprawianiu parametrów urządzeń została zoptymalizowana jednocylindrowa sprężarka tłokowa NTZ do zastosowań niskotemperaturowych. Poziom hałasu został zmniejszony od 2 do 4,5 dB(A) bez żadnych zmian parametrów sprężarki. W związku z tym klasyfikacja układu pozostaje bez zmian.

>> więcej informacji

Źródło: Danfoss Poland Sp. z o.o.