Jak podał www.money.pl na samo odśnieżanie dróg w tym roku wydamy 200 milionów złotych. Ogrzanie domu może nas kosztować od kilku do ponad 10 tysięcy złotych.

W przypadku każdego z nas wydatki na ogrzanie mieszkania lub domu to niebagatelna część domowego budżetu zwłaszcza gdy termometry za oknem wskazują sporo poniżej 0 stopni.

To ile wydajemy na ogrzewanie zależy od powierzchni jaką ogrzewamy, nośnika energii, którego używamy i wydajności instalacji. Duże znaczenie ma także stan techniczny naszego lokum. W budynku wybudowanym według nowych technologii i docieplonym te koszty mogą być nawet o połowę niższe niż w budynku pozbawionym tych cech. Miesięczny koszt ogrzania czterech kątów , waha się od kilkudziesięciu do nawet blisko dwóch tysięcy złotych.

Policz ile zapłacisz rocznie za ogrzanie swojego domu/mieszkania

Te koszty z roku na rok rosną, choć z powodu wyjątkowo ciepłej zimy w 2007 roku były niższe.Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk - władze każdego z tych miast wydają około 15 do 40 mln zł na odśnieżanie ulic. Kolejne 5-10 mln zł pochłonie w każdym z miast, usuwanie awarii sieci gazowych, ciepłowniczych i wodociągowych oraz naprawa zniszczonych dróg.

W sezonie zimowym 2007/2008 na samo utrzymanie dróg (głównie odśnieżanie) wydano 153 mln zł. Planuje się, że tej zimy 200 mln zł, które - przy założeniu występowania średnich warunków pogodowych w zimie - powinny wystarczyć na utrzymanie sieci dróg krajowych w standardach przyjętych przez Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad.

Źrodło: www.money.pl