Każdego roku odbywają się spotkania organizacji serwisowej Junkersa. Tegoroczna konferencja miała miejsce w czerwcu w Białobrzegach koło Warszawy.

W „Spotkaniu Top Serwisu Junkers” wzięło udział 16 Autoryzowanych Regionalnych Centrów Serwisowych Junkersa oraz 110 najlepszych serwisantów w Polsce. Konferencja była okazją do podsumowania wspólnych działań w roku poprzednim, przedstawienia planów na przyszłość i wyróżnienia najlepszych serwisów. Złotą statuetkę Top Serwisu otrzymały Regionalne Centra Serwisowe w Katowicach, Krakowie i Poznaniu, a 32 Autoryzowanym Serwisantom Junkersa przyznano nagrody za największą sprzedaż części zamiennych w ubiegłym roku. Istotnym punktem konferencji była też prezentacja kolektorów słonecznych i pomp ciepła. Wyjątkowy charakter tegorocznego spotkania nadawało wyróżnienie serwisu Junkersa nagrodą „Złoty Instalator”, które zostało przyznane za „organizację wszechstronnego i wysoce sprawnego serwisu wyrobów branży instalacyjnej”. Statuetka Złotego Instalatora to nagroda honorowa przyznawana przez Polską Korporację Techniki Sanitarnej Grzewczej Gazowej i Klimatyzacji oraz redakcję Polskiego Instalatora.

Organizacja serwisowa Junkersa to blisko 400 wysokiej klasy specjalistów, mających wsparcie 16 Autoryzowanych Regionalnych Centrów Serwisowych Junkersa w całym kraju. Jest to grupa serwisantów, która dzięki długoletniej praktyce, szkoleniom i warsztatom technicznym, a także regularnym spotkaniom, takim jak to w Białobrzegach, zapewnia klientom Junkersa fachową pomoc w razie awarii urządzenia.


Tegoroczne spotkanie najlepszych serwisantów Junkersa odbyło się w czerwcu w Białobrzegach koło Warszawy - „Fot. Junkers”


Dzięki długoletniej praktyce, szkoleniom i warsztatom technicznym, a także regularnym spotkaniom, serwisanci Junkersa zapewniają fachową pomoc w razie awarii urządzenia - „Fot. Junkers”


Organizacja serwisowa Junkersa to blisko 400 wysokiej klasy specjalistów, mających wsparcie 16 Autoryzowanych Regionalnych Centrów Serwisowych Junkersa w całym kraju - „Fot. Junkers”

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 280 tys. pracowników, wyniosły w 2008 roku 45,1 mld euro. Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" to dziś wielki koncern reprezentowany przez spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach świata. Organizacja skupia ponadto ośrodki badawczo-rozwojowe i fabryki oraz dysponuje sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną. Aby utrzymać wiodącą pozycję technologiczną na rynku, Bosch przeznacza co roku ponad 3,5 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową, a w samym tylko 2008 roku przedsiębiorstwo zgłosiło do patentu ponad 3 tys. innowacji.

Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG.

Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, elektronarzędzi Bosch, Skil, Dremel i Rotozip, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.pl