W dniach 25-26 kwietnia br. w przepięknej scenerii zabytkowego zamku w Kliczkowie odbył się zjazd Dystrybutorów Fujitsu General.


Neorenesansowa rezydencja dworska o początkach sięgających XIII w., otoczona starym parkiem, położona pośród gęstych lasów Borów Dolnośląskich, gościła blisko 150 osób, które przybyły na prezentacje nowości w ofercie japońskiego koncernu Fujitsu General.

Na Sali Dworskiej zamku zaprezentowano „Nowoczesne technologie INVERTER w urządzeniach typu Split”, „Airstage - systemy ze zmiennym przepływ czynnika chłodniczego” oraz „Zagadnienia dotyczące osuszania powietrza”.
W trakcie spotkania przedstawiono również możliwości i funkcje serwera FTP, który cieszy się coraz większym uznaniem wśród Dystrybutorów urządzeń klimatyzacyjnych Fujitsu General.

Wieczorem, po oficjalnej części spotkania, przybyli goście, podzieleni na bractwa, walczyli o skarb Fujitsu podczas turnieju rycerskiego.

Wodzowie czterech drużyn (Bractwa Przysufitowego, B. Ściennego, B. Kasetonowego i B. Kanałowego) prowadzili swoich rycerzy do zwycięstwa.
W ferworze walki brać rycerska podejmowała się ciężkich prób strzelania z kusz, picia piwa na czas oraz trzymania miecza w rękawicy zbrojnej. Zawodników nie ominęła również „Machina Pagińskiego”, „ Narty Bolka”, czy „ Próba otwarcia skrzyni kasztelana”.

Niespodzianką wieczoru był występ Ireneusza Krosnego. Ten światowej sławy mim rozbawił gości do łez parodiując scenki z życia codziennego.
Około północy na oświetlonym pochodniami tylnim dziedzińcu zamku, podano grzane wino i pieczone prosiaki. Tam też rozegrano ostatnie pojedynki, które wyłoniły zwycięzców. Wygrała drużyna „kanałowców”.
Zawody zakończył wystrzał armatni, po którym wszyscy udali się na salę balową. Zabawa trwała do białego rana.