Każdego roku Junkers spotyka się z instalatorami i serwisantami urządzeń tej marki. Uczestnicy zdobywają nową wiedzę, poznają nowości produktowe, dowiadują się o planach firmy, a najlepsi otrzymują wyróżnienia i nagrody

Najlepsi Instalatorzy w Klubie Lidera

Lider Klub Junkersa skupia instalatorów, którzy w danym roku zainstalowali największą liczbę kotłów grzewczych. Każdego roku do klubu trafia ok. 150 instalatorów. Jego członkowie są nominowani podczas corocznych weryfikacji przedłużających autoryzację. Dla klubowiczów jest też przygotowany specjalny pakiet – w tegorocznej edycji nowością jest zwrot kosztów za oklejenie samochodów reklamą marki Junkers.

Tradycją są też spotkania integracyjne połączone z prezentacją nowości. W czerwcu odbyły się 3 spotkania: w Rosnówku koło Poznania, w Wilkasach koło Giżycka i w Zawierciu. Uczestnicy wysłuchali krótkich podsumowań działań przeprowadzonych w 2007 roku i informacji o bieżącej strategii oraz nowościach w ofercie handlowej. W częściach rekreacyjnych spotkań rywalizowali w różnych sportowych dyscyplinach i bawili się na dyskotekach.

Spotkania z Autoryzowanym Serwisem

W maju i czerwcu odbywały się spotkania Autoryzowanego Serwisu Junkersa. W spotkaniach w Mąchocicach, Skorzęcinie i Mierkach wzięło udział blisko 300 osób. Uczestnikom zaprezentowano wyniki ankiety zadowolenia klientów z usług serwisu Junkers w roku 2007 (CSI) oraz planowane działania marketingowe w 2008 roku. Podczas konferencji wyróżniono najlepszych Autoryzowanych Serwisantów oraz Regionalne Centra Serwisowe Junkersa.

Weryfikacje autoryzowanych instalatorów

Odnawialne źródła energii i ich efektywne wykorzystanie to temat przewodni tegorocznych spotkań weryfikacyjnych zorganizowanych przez Junkersa. W trakcie ponad 30 spotkań, odbywających się w kwietniu i w maju na terenie całego kraju, zgromadzono blisko 2000 instalatorów posiadających tytuł Autoryzowanego Instalatora marki Junkers. Celem spotkań weryfikacyjnych jest nie tylko przedłużenie dotychczasowej współpracy z instalatorami, ale także zapoznanie ich z aktualną ofertą oraz polityką działania firmy na najbliższy okres. To okazja do podsumowania efektów osiągniętych w ciągu minionego roku oraz przedstawienia, zwłaszcza nowym instalatorom, pracowników poszczególnych działów.

Organizacja tych cyklicznych spotkań to zasługa nie tylko pracowników wszystkich działów Junkersa, ale także owoc pracy przedstawicieli 16 Regionalnych Centrów Serwisowych. Na każdym ze spotkań instalatorzy mieli możliwość zapoznania się z ofertami firm z branży. Jak co roku największym zainteresowaniem cieszyło się jednak stanowisko przedstawicieli działu elektronarzędzi Boscha, najbardziej pożądanej marki w torbie każdego instalatora.

Dział Techniki Grzewczej firmy Bosch to wiodący europejski producent urządzeń grzewczych i podgrzewaczy wody. W 2007 roku osiągnął światowy obrót w wysokości 2,8 miliarda euro (69% obrotu pochodziło spoza Niemiec) zatrudniając ponad 13 tysięcy pracowników. W dziale skupionych jest kilkanaście silnych międzynarodowych i regionalnych marek, m.in. Junkers i Buderus, a zróżnicowana oferta produktowa pochodzi z 18 fabryk z Europy i Ameryki Północnej. W Polsce Junkers jako dział branżowy firmy Robert Bosch Sp. z o.o. jest obecny od 1993 roku.

Więcej informacji: www.bosch-thermotechnology.com, www.junkers.pl, www.junkers-energieodnawialne.pl, www.szkolenia-junkers.pl