Firma De Dietrich Technika Grzewcza każdego roku organizuje spotkania z najważniejszymi grupami branżowymi, współpracującymi z firmą w zakresie projektowania, sprzedaży, instalacji i serwisu urządzeń grzewczych marki De Dietrich.

Spotkania te przybierają różną formę i treść, dopasowaną do potrzeb uczestników, jednak ich mianownik jest zawsze ten sam – podsumowanie działalności firmy w Polsce, przedstawienie oferty produktowej firmy i przybliżenie nowości produktowych, regularnie wprowadzanych przez firmę na rynek polski. W spotkaniach tych biorą udział pracownicy firmy i kadra zarządzająca, dla których bezpośredni kontakt z partnerami hurtowymi, instalatorami, projektantami i serwisantami jest szczególnie ważny.

W dniach 11-12.06.2008 odbyła się konferencja przygotowana przez firmę De Dietrich dla projektantów systemów grzewczych. Odbyła się w przepięknym XV-wiecznym zamku, położonym na skraju puszczy Białej nad Narwią, w Pułtusku.

Głównym tematem dwudniowego spotkania było przedstawienie nowości, jakie firma De Dietrich do końca roku wprowadzi do swojej oferty produktowej, oraz omówienie współpracy z firmami projektowymi. Konferencję osobiście prowadził Dyrektor Generalny firmy, p. Kazimierz Gołecki. Jego prezentacja, będąca wstępem do spotkania, objęła m. in. analizę rynku grzewczego Polski na tle rynków europejskich, przygotowaną przez grupę De Dietrich Remeha, ze wskazaniem obecnej pozycji na rynku urządzeń grzewczych firmy w Polsce. Projektanci mogli również zapoznać się z dotychczasowymi osiągnięciami firmy, oraz działaniami, jakie firma obecnie podejmuje w celu aktywnego jej rozwoju.

Jednym z nich, bezpośrednio związanym ze środowiskiem projektantów, jest kolejna publikacja podręcznika, aktualizowanego co 2 lata, przy współuczestnictwie Politechniki Wrocławskiej. Książka ta jest źródłem wiedzy podstawowej i praktycznej dla inżynierów i techników pracujących w zakresie projektowania, wykonawstwa oraz eksploatacji instalacji i urządzeń grzewczych oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. W tegorocznej edycji poradnika wiele miejsca i uwagi poświęcono tematyce promowanej przez firmę, związanej z techniką kondensacyjną, solarną i pompami ciepła, a wszystko w aspekcie aktualnych rozporządzeń i aktów prawnych Polski i Unii Europejskiej.

Organizatorzy konferencji przewidzieli czas na merytoryczną dyskusję uczestników i na chwilę relaksu, którą zapełnił recital Krzysztofa Daukszewicza. Po spotkaniu każdy wrócił do swojej pracy z kompletem materiałów, nową porcją wiedzy i pewnością, że jest dla firmy De Dietrich docenionym partnerem.

Źródło: De Dietrich Technika Grzewcza