Data rozpoczęcia
2009-11-04
Data zakończenia
2009-11-05

04-05.11.2009 Kielce
Tematyka:
Wyposażenie obiektów sportowych, wyposażenie stadionów, sprzęt sportowo-rekreacyjny, wyposażenie hal, boisk, sal sportowych; budowa, modernizacja i projektowanie obiektów sportowych, odzież sportowa.
Więcej: www.ctk.com.pl
O edycji 2008:
Targi SPORT-OBIEKT zainaugurowała 7 listopada, organizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej VII Konferencja "Bezpieczny Stadion". Naganne zachowanie kibiców podczas meczu piłki nożnej, rozgrywanego pomiędzy Vetra Vilno i Legią Warszawa posłużyło jako przykład i główny wątek debaty "Naruszenie prawa podczas meczu piłki nożnej pomiędzy zespołami Vetra Wilno - Legia Warszawa".
Po zakończeniu konferencji rozpoczęło się zwiedzanie wystawy SPORT-OBIEKT, na którą ze swoimi produktami przyjechało prawie sześćdziesięciu wystawców. Poświęcona ona została w głównej mierze prezentacji nowych trendów w budownictwie sportowym, a także różnego rodzaju produktom związanym z systemami kontroli. Ta wystawa to także kompleksowy przegląd wyposażenia obiektów sportowych. Imponująca była ekspozycja produktów związanych z najnowocześniejszymi zespołami monitorowania obiektów sportowych, a także z propozycjami wystawców dotyczącymi np. przygotowania i wyposażenia boisk, stadionów i hal sportowych. Na targach swoją ofertę przedstawili także producenci wyposażenia hal i stadionów oraz producenci i dystrybutorzy sprzętu sportowo-rekreacyjnego i odzieży sportowej.
Targi SPORT-OBIEKT to od lat miejsce spotkań przedstawicieli wszystkich wiodących firm, zajmujących się budową i wyposażeniem obiektów sportowych z potencjalnymi inwestorami - reprezentującymi samorządy i kluby sportowe, a także czas na wręczenie wyróżnień firmom i osom, które szczególnie zaznaczyły swoją działalność w branży sportowej w ubiegłym roku.
Nagrody wręczono podczas Gali Fair Play, która odbyła się 7 listopada 2007 r. w centrum konferencyjnym Targów Kielce.
W tym roku podczas VII Gali Fair Play PZPN w szczególny sposób wyróżnił Targi Kielce. Jak podkreślał obecny na gali wiceprezes PZPN Eugeniusz Kolator, organizacja konferencji "Bezpieczny stadion" i targów SPORT-OBIEKT nie mogły pozostać bez echa w świecie polskiego sportu. Puchar wręczono Andrzejowi Mochoniowi - prezesowi Targów Kielce, Dariuszowi Michalakowi - dyrektorowi ds. Targów w Targach Kielce i Grzegorzowi Figarskiemu - menadżerowi Targów SPORT-OBIEKT.
W tym roku Gala Fair Play zmieniła nieco swój charakter. W odróżnieniu od ubiegłych lat PZPN postanowił wyróżnić indywidualnie tych, którzy w czuwają nad bezpieczeństwem obiektów piłkarskich. Za najlepszych kierowników ds. bezpieczeństwa w Orange Ekstraklasie jurorzy uznali Jerzego Krasińskiego - KKS Lech Poznań, Włodzimierza Wójcika, natomiast w II lidze Jerzego Kmiecia - GKS Piast Gliwice i Krzysztofa Hermanowicza - Ruch Chorzów. Wręczono również wyróżnienia za działania podejmowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich dla najlepszych agencji ochrony. Wśród laureatów znalazły się: Agencja Ochrony "Bokser" z Poznania, Agencja Ochrony "Ekotrade" Sp. z o.o. Przedstawicielstwa z Gdyni oraz Agencja Ochrony "Skorpion" z Katowic.
Gala Fair Play nie mogłaby się odbyć bez obecności przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki. Grażyna Felczak z Departamentu Strategii Rozwoju Sportu oraz Mieczysław Bigoszewski - Radca Ministra w Ministerstwie Sportu na wniosek Wydziału ds. Bezpieczeństwa na obiektach Piłkarskich PZPN wręczyli wyróżnienia dla najlepszych spikerów. Laureatami nagród zostali Paweł Jańczyk - Kolporter Korona Kielce, Marcin Mendyka - Ruch Chorzów oraz Marcin Tarociński - Widzew Łódź.
Nie tyko działania w zakresie piłki nożnej zostały docenione. Ministerstwo Sportu i Turystyki postanowiło przyznać nagrodę Fair Play Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej - za wkład w poprawę bezpieczeństwa na obiektach sportowych.
Podczas Gali Fair Play wręczono również medale i wyróżnienia Targów Kielce w kategorii Bezpieczny Stadion oraz "SPORT - OBIEKT 2007".
Równocześnie z targami SPORT OBIEKT odbyła się wystawa Monitoringu Wizyjnego ALARM, której element integralny stanowiła ogólnopolska konferencja "Bezpieczne Miasto" (8 listopada).