Racje techniczne i ekonomiczne stosowania sprężarkowych pomp ciepła (SPC) w systemach ogrzewania budynków mieszkalnych - Gdańsk 5 maja 2009.
XLIII seminarium poświęcone będzie tematowi technicznych i ekonomicznych warunków stosowania sprężarkowych pomp ciepła (SPC) w systemach ogrzewania budynków mieszkalnych.
Seminarium to będzie kolejnym z długoletniego cyklu "CHŁODNICTWO, WENTYLACJA I KLIMATYZACJA XXI wieku", organizowanego przez dra inż. Zenona Boncę, wybitnego pracownika naukowego Politechniki Gdańskiej.
W dniu 5 maja 2009 roku w sali 10 Katedry Techniki Cieplej Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej (Gdańsk, ul. Narutowicza 11/12) o godzinie 09:30 wykład o temacie Racje techniczne i ekonomiczne stosowania sprężarkowych pomp ciepła (SPC) w systemach
ogrzewania budynków mieszkalnych
przedstawi mgr inż. Piotr Jasiukiewicz, reprezentujący firmę BUDERUS. W programie spotkania przewidziano omówienie:
• Przepisów Dyrektywy Europejskiej 2002/91/EC w sprawie cech energetycznych budynków i konsekwencje wprowadzenia Dyrektywy. Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku.
• Pompy ciepła jako odnawialne źródło energii: budowa + działanie + charakterystyki techniczne.
• Systemów ogrzewania z wykorzystaniem SPC dla wolnostojących budynków mieszkalnych: dolne i górne źródła ciepła. Przykłady rozwiązań.
• Racji ekonomicznych wykorzystania SPC w systemach ogrzewania budynków.
Przewidywane zakończenie spotkania około godziny 13:00.
Wstęp wolny, nie wymaga rejestracji. Zapraszamy!

Przy okazji przypominamy, że już jutro tj. 28 kwietnia o godzinie 09:30 w Gdańsku rozpocznie się wykład o temacie Przemysłowe sprężarki śrubowe i tłokowe dla dwutlenku węgla (R 744) w instalacjach chłodniczych, który zaprezentuje mgr inż. Marek Mierzwiński z firmy GEA GRASSO. >>szczegóły

>>strona internetowa Katedry Techniki Cieplnej WM PGda