10 marca 2006 roku, na Ogólnopolskiej Gali Fianłowej Programu Gospodarczo-Konsumenckiego Solidna Firma 2005, w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Gromada Airport, uroczyście wręczono honorowe wyróżnienia Programu Solidna Firma i srebrne certyfikaty najsolidniejszym, trzykrotnym laureatom Programu.
Do IV edycja Programu Solidna Firma zgłosiło się blisko 300 firm, spośród których 249 otrzymało laur Solidnej Firmy 2005. Laureaci otrzymują certyfikat Solidna Firma 2005, dokumentujący rzetelność firmy. Ceryfikat solidności wzmacnia wizerunek firmy i pomaga w prowadzeniu biznesu nie tylko na terenie Polski.
Laureatami Godła Solidna Firma 2005 spośród firm z branży HVACR są m.in.:
COMEX Przedsiębiorstwo Techniki Wentylacji-Klimatyzacji-Ogrzewania - Wrocław
PHU IGLOTECH L. Bystrzycki R. Ostrowski S.J. - Kwidzyn
STAN-POL S.C. Krystyna i Krzysztof Kristman - Gliwice
VBW Engineering Sp. z o.o. - Gdynia
VTS CLIMA Sp. z o.o. - Kosakowo Pogórze
Program Gospodarczo-Konsumencki Solidna Firma istnieje od 2002 roku i ma na celu propagowanie zasad etyki w świecie biznesu t.j. rzetelności, uczciwości i terminowości rozliczeń. Firmy spełniające te kryteria, po pozytywnym zakończeniu trzyetapowej weryfikacji, otrzymują certyfikat Solidna Firma - w poprzednich edycjach zostało wręczonych blisko 1100 certyfikatów. Laureatami poprzednich edycji są zarówno firmy małe, średnie jaki i duże, przedsiębiorstwa istniejące od 24 miesięcy jak i sięgające korzeniami XIX wieku, dowodzi to, że solidność jest niezależna od wielkości i branży.
Program, to nie tylko promocja firmy oraz możliwość poszerzenia kontaktów biznesowych, to dostęp do aktualnych informacji - udział w seminariach i szkoleniach.
Finał IV Edycji Programu był jednocześnie inauguracją jego piątej, jubileuszowej odsłony, w ramach której zostaną wyłonieni po raz pierwszy Laureaci Złotych Certyfikatów. Otrzymają je firmy, które pięciokrotnie, z sukcesem, poddały się weryfikacji swej solidności.