'Osiedle NATURA' położone jest w Biedrusku zaledwie dziesięć kilometrów na północ od Poznania, na Pojezierzu Wielkopolskim w otoczeniu malowniczych rezerwatów przyrody. Mieszkania i domy na 'Osiedlu NATURA' zbudowane są wyłącznie z naturalnych, wysokiej jakości materiałów, które dają maksymalny komfort użytkownikom . Do produkcji ciepłej wody użytkowej wykorzystano kolektory słoneczne Ariston.

Solary Ariston w Biedrusku
System ogrzewania ciepłej wody użytkowej korzystający z energii słonecznej to rozwiązanie, które oprócz wysokiego komfortu użytkowania ciepłej wody zapewnia niemal zerowe koszty eksploatacji co sprawia, iż sprzedaż systemów solarnych wzrasta każdego roku. Instalacja solarna składa się najczęściej z kilku kolektorów słonecznych, zbiornika ciepłej wody użytkowej, układu sterującego, grupy hydraulicznej oraz kotła. Jednym z najważniejszych elementów kolektora jest powierzchnia płyty absorbera. W modelach Ariston powierzchnia absorbera jest wykonana w specjalnej technologii tytanowej Tinox, która wzmacnia właściwości absorpcyjne i pozwala na uzyskanie doskonałej sprawności pochłaniania energii nawet w niesprzyjających warunkach (np. pochmurny dzień). Specjalne szkło kolektora jest hartowane i antyodblaskowe, Zastosowanie systemu Ariston jest gwarancją znikomych kosztów produkcji ciepłej wody w okresach letnich i obniżenia rachunków również zimą.

Zestaw solarny został rozbudowany o kocioł kondensacyjny Genus Premium, który zapewnia oszczędne ogrzewanie domu. Zaletą kompletnej kotłowni jest to iż, jednym z jej elementów jest moduł sterowania układem solarnym bezpośrednio z kotła - Solar Clip In. Moduł ten pełni rolę centralki sterującej układem solarnym i koordynuje jego działanie z pracą kotła. W momencie aktywacji podłączanego wewnątrz kotła modułu solarnego, w menu sterowania kotłem pojawiają się dodatkowe parametry umożliwiające w prosty sposób sterować pracą zespołu kocioł - układ solarny.

Inwestorem jest firma Jakśbud , która od prawie dwudziestu lat jest jednym z wiodących deweloperów w Wielkopolsce. Poza budową Osiedla Natura firma wraz z władzami gminy Suchy Las planuje stworzyć niepowtarzalny miejski rynek - Nowe Centrum Biedruska. Na rynku znajdzie się Ratusz z wieżą widokową, a wokół zostaną wybudowane kamienice o nowoczesnej architekturze.

Źródło: ''