Sterownik SmartBox 24 jest swobodnie konfigurowalną sterownicą przeznaczoną do sterowania centralami nawiewno-wywiewnymi. SmartBox 24 oszczędza czas na projektowanie i wykonanie szaf sterowniczych.
Sterownikiem SmartBox 24 zrealizowane mogą być następujące rodzaje sterowania:
- bezpośrednie sterowanie centralami z jednofazowymi silnikami o mocy do 1,2 KW,
- pośrednie sterowanie centralami z silnikami jednofazowymi o mocy powyżej 1,2 KW lub silnikami trójfazowymi przez styczniki pośredniczące,
- sterowanie centralami z silnikami jednofazowymi lub trójfazowymi za pośrednictwem falowników. W takim układzie moc silników zależy od falowników.
Sterownica ma wbudowany zasilacz 24V DC (obciążalny do 1A) do zasilania siłowników lub podobnych urządzeń, zasilanych napięciem 24V. W przypadku zapotrzebowania na większą moc przekraczającą 24 W, można zastosować zewnętrzny transformator jako dodatkowe zasilanie.
Dzięki dużej ilości wejść i wyjść oraz dużym możliwościom programowym sterownica SmartBox24 umożliwia sterowanie systemami HVAC w szerokim zakresie, zarówno małymi jak i dużymi układami, zaś małe wymiary (222x146x75 mm) umożliwiają bezpośredni montaż na centrali.
Dowolną aplikację można wprowadzić bezpośrednio z klawiatury i żadne dodatkowe oprogramowanie, ani urządzenie zewnętrzne np. komputer, programator lub karta pamięci, nie są potrzebne.
Dzięki sterownicy SmartBox 24 zaoszczędza się czas na projektowanie i wykonanie szaf sterowniczych od podstaw. Wystarczy jedynie podłączyć gotowe urządzenie i bezpośrednio z panelu wprowadzić aplikację. Do sterownicy potrzebne są jedynie zewnętrzne zabezpieczenia lin zasilających.
Producent: Uni Control System