Przemiennik częstotliwości może być kompromisem zaawansowanej technologii z rozsądną ceną. Gdziekolwiek dobrano serię smd firmy Lenze, dostarczono nie tylko produkt, ale również sprawdzoną technologię i wiarygodność producenta.


Czy do swoich zadań potrzebne są Państwu cyfrowe i analogowe wejścia, wstępnie wprowadzone prędkości, czy może wyświetlacz z modułem obsługi? A przestrzeń montażowa w szafie sterującej oraz budżet, czy nie są ograniczone? Przemiennik częstotliwości to kompromis zaawansowanej technologii z rozsądną ceną! Gdziekolwiek dobrano serię smd dostarczono nie tylko produkt, ale również sprawdzoną technologię i wiarygodność producenta!

Fot. 1 Seria przemienników smd
Seria smd pokrywa zakres mocy od 0,25 kW do 2,2 kW – 230 V oraz od 0,37 kW do 22 kW – 400 V, posiadając jednocześnie wszelkie funkcje, które dzisiaj musi mieć uniwersalny przemiennik częstotliwości. Smd-ek pracuje również z napięciem ~3 230 V oraz 480 V.
Tabela 1.

Kompaktowa budowa: Piętnaście wielkości mocy (od 0,25 do 22 kW) w jedenastu obudowach zapewniają efektywne wykorzystanie przestrzeni montażowej dzięki optymalnemu stosunkowi mocy do wielkości urządzenia.
Tabela 2.

Innowacyjny moduł EPM: Kostka pamięci EPM jest sercem smd. W tym wyjmowanym module zaprogramowane są wszystkie ustawienia falownika. EPM daje możliwość jednokrotnego wpisania danych napędu, a następnie kopiowania ich do kolejnych przemienników z tej serii. Programowanie odbywa się bezpośrednio na przemienniku lub za pośrednictwem zasilanego baterią programatora EPM. Dzięki temu można w sposób komfortowy przygotować lub przeprogramować różne konfiguracje w trybie offline. Urządzenie przechowuje do 30 różnych programów napędowych w postaci pliku. Kopiowanie z EPM na inny EPM, pliku na EPM, czy zapisanie ustawień EPM-u w pliku zajmuje jedynie dwie sekundy. Dzięki tej kostce niezwykle zmniejsza się nakład pracy przy instalacji urządzeń, zwłaszcza wytwarzanych seriami.

Fot. 2 Innowacyjny moduł EPM
Jakość Lenze: Smd można przeciążyć do 150% prądu znamionowego w ciągu 60s oraz do 180% w impulsie. Możliwość cichej pracy zapewnia regulacja częstotliwości kluczowania do 10 kHz. Spełnia on normy CE, UL, cUL oraz GOST (Rosja). Falownik wyprodukowano w USA.
Bezpieczeństwo: Falownik smd posiada zintegrowany układ zabezpieczający silnik przed przeciążeniem. Mikroprocesor wylicza w tym celu obciążenie silnika niezależnie od obrotów wyjściowych i zabezpiecza go. Zbędny jest więc dodatkowy osprzęt. Smd wyposażony jest również w układ ograniczający prąd przy spadku częstotliwości dla zapewnienia pracy bez przekraczania dopuszczalnych obrotów.

Zaciski:
Funkcja i liczba zacisków sterujących odpowiada podstawowemu standardowi Lenze:
• Funkcje start-stop
• Analogowe wprowadzenie wartości zadanych (napięciem lub prądem)
• Swobodnie programowalne wejścia cyfrowe
• Konfigurowalne wejścia przekaźnikowe.
Dane znamionowe oraz funkcje przemiennika przedstawiono w tabeli 3, 4 i 5.
Tabela 3.

Tabela 4.

Tabela 5.


Fot. 3 Zewnętrzny moduł obsługi o stopniu ochrony IP65

Fot. 4 Moduł hamujący na szynie DIN
Akcesoria: Dla wszystkich kompaktowych urządzeń typu smd Full I/O dostępne są następujące akcesoria:
• Modułowe jednostki hamujące, składające się z choppera hamującego i zintegrowanej rezystancji.
• Zewnętrzny moduł obsługi o stopniu ochrony IP65 (na przykład do zabudowy w drzwiach szafy). Moduł obsługi posiada pole z przyciskami dla funkcji start/stop, obroty w prawo/lewo, wprowadzenie obrotów oraz wyświetlacz LED.
• Filtr przeciwzakłóceniowy, skonstruowany tak, aby zajmował jak najmniej miejsca. Filtry te montowane są seryjnie w smd typu Basic I/O.
• Programator EPM z wymiennymi kostkami pamięci.

Fot. 5 Programator EPM
Kontakt: Wszelkich informacji dotyczących przemiennika smd oraz pozostałej oferty Lenze można uzyskać u przedstawicieli Lenze na terenie całego kraju. Polecamy serwis: www.lenze.pl
Lenze-Rotiw Sp. z o.o.
ul. Roździeńskiego 188 b
40-203 Katowice
tel. (032) 203 97 73
fax (032) 781 01 80
lenze@lenze.pl
Oddziały firmy:
Biuro Grodzisk Mazowiecki
ul. Armii Krajowej 1i
05-825 Grodzisk Mazowiecki
tel. (022) 755 13 60
mazowsze@lenze.pl
Biuro Mielec
ul. Obrońców Pokoju 3
39-300 Mielec
tel. (017) 773 19 38
mielec@lenze.pl
Biuro Legnica
ul. Złotoryjska 178/184
59-220 Legnica
tel. (076) 723 43 96
legnica@lenze.pl
Lenze Systemy Automatyki Sp. z o.o.
ul. Rydygiera 47
87-100 Toruń
tel. (056) 658 28 00
fax (056) 645 33 56
lenze@lenze.pl