Gwarantowana funkcja zamykania - w każdej sytuacji.

Słowniki CM z modułem SuperCap Belimo
Urządzenia klimatyzacyjne instalowane na zewnątrz budynków często są narażone na działanie ekstremalnych warunków atmosferycznych.
Jednak nawet najgorsza pogoda nie może niekorzystnie wpływać na warunki w klimatyzowanych pomieszczeniach. Dzięki nowemu modułowi Supercap, przepustnice zewnętrzne na pewno zostaną zamknięte - nawet w przypadku przerwy w zasilaniu.

Zintegrowane zasoby energii

Niskie temperatury zewnętrzne, silne wiatry i deszcze są dużym wyzwaniem dla systemu klimatyzacyjnego. Sytuacja staje się szczególnie trudna w przypadku przerwy w zasilaniu. Dlatego nowy moduł Supercap do kompaktowych siłowników CM jest wyposażony w wbudowany moduł gromadzący energię elektryczną. Energia z modułu jest dostarczana natychmiast po zaniku napięcia sieciowego i wystarcza do ustawienia dwóch siłowników CM w pozycji zamkniętej.
Przepustnice nawiewu zostają zamknięte, dzięki czemu w pomieszczeniach nie są odczuwane nieprzyjemne powiewy zimnego powietrza, a elementy grzewcze i chłodnicze nie są narażone na uszkodzenia.

Innowacyjny, miniaturowy format

Siłowniki CM (SKM230-T-B12, CM24K..) mają wyjątkowo zwartą i płaską budowę, dzięki czemu idealnie nadają się do stosowania w zdecentralizowanych systemach klimatyzacyjnych oraz systemach z małymi przepustnicami nawiewu. Moduł Supercap montuje się na zewnątrz urządzeń, np. pod podłogą techniczną, w przestrzeni nad sufitem podwieszanym, czy w kanale kablowym. Moduł Supercap dostarcza energię elektryczną potrzebną dla dwóch siłowników CM do normalnej pracy oraz awaryjnego zamknięcia. Ponadto, może być podłączony do instalacji zasilania elektrycznego w dowolnym miejscu budynku, ponieważ jest zasilany napięciem 230 V.
Belimo Supercap
Najnowsze siłowniki SuperCap firmy Belimo są teraz dostępne w wersji obrotowej, liniowej a także o krótkim czasie ruchu. Funkcja Super-Cap Management zapewnia niezawodne, kontrolowane zasilanie z baterii kondensatorów, dzięki czemu siłownik nie przerywa pracy podczas krótkich zaników napięcia. >>więcej
Źródło: BELIMO Siłowniki S.A.