Alfa Laval wprowadziła na rynek nową serię skraplaczy DryPlus3.Te płaszczowo-rurowe wymienniki zostały zoptymalizowane dla czynnika R407C. Wysoko efektywna wężownica pozwoliła na wzrost wydajności chłodzenia o blisko 10%, a co za tym idzie, podniesienia temperatury skraplania oraz na optymalizację współczynnika wydajności chłodniczej w systemie chłodzenia z czynnikiem R407C. Uzyskano to m.in. dzięki zastosowaniu specjalnego żłobkowania stali kwasoodpornej AISI 316.
Skraplacze charakteryzuje bardzo wysoki poziom wytrzymałości mechanicznej oraz odporność na wibracje i korozję. Wężownica w kształcie litery "U" kompensuje naprężenia pomiędzy płaszczem a rurkami. W celu przeglądu i konserwacji można ją wyciągnąć z płaszcza. Przy zmianie lokalizacji połączeń wodnych, możliwy jest również obrót płaszcza.

Modele serii DryPlus3 mają wydajności chłodzenia do 1500 kW w warunkach miedzianych rurek od wewnątrz. Wymiennik zachowuje bardzo dobre parametry pracy z innymi czynnikami chłodniczymi.
Glowica przyłączeniowa, płaszcz oraz połączenia wodne i czynnika chłodniczego zostały wykonane ze stali węglowej, przegrody z mosiądzu oraz innych odpowiednich materiałów (stal węglowa).
Materiał i foto: Alfa Laval