Obiekt referencyjny Swegon - Skalar Office Center znalazł się wśród laureatów nagrody na najlepszy projekt architektoniczny w kategorii Office Architecture w konkursie European Property Awards. Jest to jedyny polski obiekt, który został wyróżniony przez międzynarodowe jury tegorocznej edycji konkursu.

Skalar Office Center nagrodzony w konkursie European Property Awards
European Property AwardsEuropean Property Awards 2011 jest uznanym na całym świecie znakiem jakości i częścią prestiżowego konkursu International Property Awards, który od 17 lat przyznaje nagrody w kategoriach obejmujących nieruchomości mieszkaniowe i komercyjne. W tym roku zaszczytny tytuł dla najlepszego projektu w kategorii Office Architecture przypadł autorom projektu biurowca Skalar Office Center, Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich. Inwestycja została doceniona przez ekspertów z branży nieruchomości i dziennikarzy biznesowej stacji Bloomberg. European Property Awards (przyznawane są we współpracy z Bloomberg Television i Google).

- Cieszy nas bardzo, że Skalar Office Center znalazł się w gronie najlepszych europejskich budynków. To wyjątkowe wyróżnienie świadczące o tym, że nasza inwestycja spełnia najwyższe światowe standardy - mówi Agnieszka Grzmil, wiceprezes spółki Górecka Projekt, inwestora biurowca. - Gratulacje i wyrazy uznania należą się laureatom, Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich, która ma już na swoim koncie liczne sukcesy w zakresie inteligentnych obiektów biurowych. Przyznana nagroda jest dowodem na to, iż polscy projektanci i ich realizacje zyskują uznanie na konkurencyjnym rynku nieruchomości komercyjnych w Europie - dodaje.

Zgodnie z zamysłem architektów, biurowiec Skalar został wybudowany w modernistycznej stylistyce, tym samym wpasowując się idealnie w charakter postprzemysłowej dzielnicy Poznania.
Skalar Office Center ma ponad 14 tys. m2 powierzchni biurowych i jest budynkiem biurowym klasy A w stolicy Wielkopolski.

Firma Swegon dostarczyła na ten obiekt centrale klimatyzacyjne GOLD oraz nawilżacze powietrza.