Oferta Loximide Sp. z o.o. została poszerzona o siłownik bimetaliczny - innowacyjny samoczynny system regulacji nawiewników.

Siłownik bimetaliczny - innowacyjny system regulacji nawiewników
Do tej pory najpowszechniejszym siłownikiem do regulacji wg różnicy temperatur był siłownik woskowy, który posiada jednak zbyt wolny czas reakcji, ponieważ ruch następuje dopiero po około 20-40 minutach od momentu zmiany temperatury nawiewu do pomieszczenia. Aby nastąpiło przemieszczenie się siłownika, materiał woskowy musi się odpowiednio nagrzać bądź schłodzić. W praktyce siłownik wykazuje się dużą bezwładnością, można powiedzieć, iż centrala wentylacyjna pracuje przez około 20-40 minut nie dając odpowiedniego komfortu powietrza.
W przypadku siłownika bimetalicznego, ruch siłownika następuje już po 3 minutach, co znacznie ogranicza koszty eksploatacji centrali i pozwala bardzo szybko osiągnąć żądane parametry powietrza w pomieszczeniu. Ponadto siłownik bimetaliczny reaguje już przy różnicy 1oC, a zakres jego pracy jest wyższy w stosunku do siłownika woskowego i wynosi od około 15 do 40oC.
Ze względu na szybki czas reakcji siłownik bimetaliczny bardzo dobrze sprawdza się w układach gdzie główny środek ciężkości postawiony jest na odzysk ciepła.

Firma LOXIMIDE dostarczyła tego typu nawiewniki na kilka obiektów w Polsce: sieć sklepów Decathlon, Simply/Auchan czy jedno z największych centrów handlowych w Polsce - Maximus Janki koło Warszawy.

LOXIMIDE przygotowała także specjalny folder prezentujący zastosowanie swoich produktów w różnych aranżacjach architektonicznych. W przejrzysty sposób pokazano funkcjonalność wybranych produktów oraz ich nowoczesny i estetyczny wygląd.

KU 5CT
KZ-CT
KV-CT

Źródło: Loximide Sp. z o.o.