Data rozpoczęcia
2012-04-24
Data zakończenia
2012-04-24
Miejsce
Sosnowiec

Konferencja: Inwestycje w Polski Sektor Elektroenergetyczny. Nowe Bloki w Energetyce
24 kwietnia 2012


W imieniu Expo Silesia pragniemy zaprosić Państwa do udziału w kolejnej edycji Silesia Power Meeting – wydarzenia w pełni poświęconego branży energetycznej.
W ramach tegorocznej odsłony planowana jest Konferencja:

„Inwestycje w Polski Sektor Elektroenergetyczny. Nowe Bloki w Energetyce”

[attach=attach1]>>Pobierz Formularz Uczestnictwa[/attach]

Silesia Power Meeting co roku skupia liczne grono osób powiązanych z branżą energetyczną oraz stanowi doskonałą płaszczyznę wymiany doświadczeń.
Podczas tegorocznej edycji Konferencji towarzyszyć będzie specjalistyczna Wystawa.


Tradycyjnie już w trakcie wydarzenia zostanie wręczona nagroda „Lider Czystych Technologii w Energetyce.”


Tematyka Konferencji i Wystawy
Projekty inwestycyjne w zakresie produkcji energii elektrycznej
Wydajne technologie i urządzenia dla bloków energetycznych
Założenia i plany inwestycyjne w zakresie odnawialnych źródeł energii
Działania w zakresie nowych inwestycji
Plany i inwestycje w poprawę bezpieczeństwa w energetyce
Sposoby finansowania inwestycji energetycznych
Rozwój sektora energetycznego w najbliższych latach


Podsumowanie Silesia Power Meeting 2011
W dniu 12 maja 2011 roku w Expo Silesia odbyła się Konferencja pt. „Inwestycje w polski sektor energetyczny" oraz Wystawa Energetyczna Silesia Power Meeting, organizowane pod patronatem prof. Jerzego Buzka i Waldemara Pawlaka. Wydarzenie dedykowane były przedstawicielom przemysłu i odbiorcom rynku energetycznego.
Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele Głównego Instytutu Górniczego i Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla, a także firm TAURON Polska Energia SA, Foster Wheeler, ENERGOPOMIAR Sp. z o.o., UNISERV SA, RAFAKO SA, SENER Sp. z o.o. i Alstom Power. W konferecji wzięło udział ponad 100 uczestników.
Tematyka wydarzenia obejmowała redukcję energii, wykorzystywanie nowych technologii, prezentację najnowszych urządzeń, aparatury i osprzętu wykorzystywanego w energetyce zawodowej i przemysłowej.
Podczas rozpoczęcia konferencji wręczono statuetki „Lider czystych technologii w energetyce" w kategoriach firma i osobowość. W kategorii firma Kapituła nagrody uhonorowała TAURON Polska Energia S.A., a statuetkę odebrał osobiście Prezes Dariusz Lubera. W kategorii osobowość nagroda powędrowała do prof. Tadeusza Chmielniaka z Politechniki Śląskiej. Specjalne gratulacje dla nagrodzonych przesłał na uroczystość wręczenia statuetek przewodniczący Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzy Buzek.Źródło: Expo Silesia Sp. z o.o.