W dniu 29 kwietnia 2008 SIG zakończyła procedurę nabycia Air Trade Centre International.


Air Trade Centre International specjalizuje się w dostawach urządzeń i komponentów do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC).
SIG SA jest wiodącym dostawcą specjalistycznych materiałów izolacyjnych, pokryć dachowych, materiałów do budowy wnętrz przemysłowych i materiałów budownictwa specjalistycznego; znana także z działań w branży wentylacyjnej i oczyszczaniu powietrza w Europie, szczególnie we Francji.
Od czasu powstania firmy w 1994 roku, holenderska Air International Trade Centre z siedzibą w Tholen (Holandia), prowadzi strategię ciągłego rozwoju w krajach europejskich. W 2003 r. obroty osiągały 26 mln euro i wzrosły do ponad 64,5 mln euro w 12. krajach w roku 2007. SIG dostrzegła znaczenie rozwijającego się europejskiego rynku wentylacyjnego i znaczne możliwości dalszego rozwoju z Air Trade Centre International.
SIG i Air Trade Centre International są przekonane, że te strategiczne operacje wraz z ambitnymi celami, spowodują przyspieszony rozwój spółek.

Air Trade Centre International została założona w 1994 roku w Holandii. Firma jest wiodącym na europejskim rynku HVAC dostawcą sprzętu i komponentów dystrybucji powietrza dla obsługi instalacji grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. W ciągu ostatnich 4 lat w ATCI występuje wzrost obrotów o ok. 25% rocznie. W Air Trade Centre International ponad 200. pracowników działa za granicą. W ubiegłym roku obroty spólki osiągnęły 64,5 mln euro. W każdym z 11 krajów europejskich i w Arabii Saudyjskiej, gdzie Air Trade Centre już funkcjonuje, oferuje szeroką ofertę ponad 10,000 produktów dostępnych z magazynów. Dlatego firma może dostarczyć produkt do zamawiającego w ciągu 24 godzin w krajach, w których funkcjonują jej placówki. Ostatnio Air Trade Centre International zaprezentowała nową
witrynę internetową (www.airtradecentre.com) w 11 językach i e-sklep w 8 językach.