Już po raz 11-ty w dniach 28 do 31 maja 2007 roku w nowoczesnym moskiewskim centrum targowym SAO Expocentr/Krasnaja Presnja odbędą się targi SHK, wiodące w Rosji międzynarodowe targi technologii sanitarnej, ogrzewania, klimatyzacji i automatyzacji w budownictwie.
Targi SHK MOSCOW to najbardziej znaczące targi przemysłowe i technologiczne w Rosji. Stanowią miejsce przeglądu innowacji ze wszystkich sektorów w zakresie technologii budownictwa i energetyki w jednym miejscu i w jednym czasie. Na kilka tygodni przed rozpoczęciem 11. Międzynarodowych Targów Technologii Sanitarnej, Ogrzewania, Klimatyzacji, Automatyzacji i Energii Odnawialnych w Budownictwie w Moskwie powierzchnia wystawiennicza w nowoczesnym centrum wystawienniczym Krasnaja Presnja w dniach 28 – 31 maja 2007 jest całkowicie zarezerwowana.
Tak więc zarówno wystawcy, jak i odwiedzający mogą cieszyć się na interesującą i rozwijającą się imprezę w branży.
Na skutek ścisłej współpracy z branżą i z inicjatywy odwiedzających targi SHK, tegoroczna impreza zmienia koncepcję i będzie podzielona na trzy duże bloki tematyczne.
W halach 7 (technologie grzewcze, technologie w budownictwie, energetyczne i wodne, 8.1. i 8.2. (technologie klimatyzacyjne, wentylacyjne i chłodzenia), jak również 8.3 (instalacje i rury) brak już powierzchni wystawienniczej. Obok firm rosyjskich, które zajmują ponad 4.500 metrów kwadratowych powierzchni, na SHK biorą udział przede wszystkim oferenci niemieccy – już w ramach samego oficjalnego niemieckiego udziału zbiorowego Ministerstwa Gospodarki i Technologii 71 firm z Niemiec zajęło 2.700 metrów kwadratowych. Obok niemieckiego udziału narodowego mają miejsce też zbiorowe prezentacje firm z Włoch, Chin i Finlandii. Coraz bardziej SHK prezentuje się jako impreza międzynarodowa – ogółem w Moskwie zaprezentuje się około 350 wystawców z 20 krajów na około 10.000 metrów kwadratowych netto.
Entuzjastyczny wzrost
Z entuzjastycznym wzrostem o 17% w stosunku do ubiegłej imprezy w roku 2006 targi przemysłowo-technologiczne spoglądają na wiele obiecującą przyszłość.
Nie powinno to nikogo dziwić przy tak obszernej propozycji, gdyż na żadnej innej imprezie w branży odwiedzający będą mogli znaleźć tak obszernej, a jednocześnie zwartej i skondensowanej oferty dla swoich potrzeb. Targi branżowe SHK MOSCOW są jedynymi, które należycie uwzględniają wszystkie obszary technologii budowniczych i energetycznych
w jednym miejscu i jednym czasie – w stolicy Rosji. Grupa docelowa na SHK MOSKAU – architekci, planiści, budowniczy maszyn, instalatorzy, rzemieślnicy, przedsiębiorstwa budowlane, inżynierzy, inwestorzy i dystrybutorzy doceniają obszerny przegląd innowacji w branży. SHK MOSKAU 2006 przyciągnęły ponad 10.500 specjalistów na moskiewskie tereny targowe, prawie wszyscy z nich wyrazili następnie swoje pełne zadowolenie z imprezy.
Również w tym roku przez cztery dni będą liczne okazje do osobistych rozmów na stoiskach,
do indywidualnych porad i prezentacji w zakresie technologii grzewczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i chłodzenia oraz budowniczych.
Szczególna uwaga na „energie odnawialne“
Energie odnawialne będą stanowić osobny temat w sektorze technologii budownictwa i energetyki na tegorocznych targach SHK MOSCOW. Zostaną wyczerpująco zaprezentowane, gdyż zmianom strukturalnym w Europie nie oprą się nawet federacje rosyjskie. Liczni producenci zaprezentują nowoczesne zestawy systemowe z produktów energetycznie wydajnych w zestawieniu z energiami odnawialnymi i będą łatwo rozpoznawalni dzięki indywidualnemu logo. Rosja stoi u progu rewolucji efektywności w sektorze budowniczym. Obecny stan techniczny obejmuje technologie gazowe i wartości opałowej, pompy ciepła, nowoczesne paleniska do spalania biomasy i solarotermię. Przy zastosowaniu takich zestawów systemowych użytkownicy energii w Federacji Rosyjskiej mogą skutecznie zmierzyć się z silnym trendem na wzrastające ceny energii w Rosji. Targi SHK MOSCOW, jako targi innowacji nr 1, to jedyne w tym roku targi w Moskwie poświęcone tym zagadnieniom, które w kolejnych latach będą w dalszym ciągu rozbudowywane.
SHK MOSCOW 2007 dodatkowo przyciąga obszernym sympozjum branżowym na temat „Modern HVAC Systems“, będącym interesującym uzupełnieniem oferty prezentowanej w halach, a zorganizowanym przez wyśmienity rosyjski związek ABOK, jak również przez Europejski Związek Producentów Kotłów i Palników, EHI. Również w ramach sympozjum branżowego szeroko omawiany będzie temat "energie odnawialne", jak również innowacje z branży, które po raz pierwszy będą prezentowane na targach w Rosji. Zagadnienia tematyczne dotyczące programu dostępne są na stronie www.abok.ru.
Jako partnerzy przemysłu organizatorzy targów SHK MOSCOW, Messe Düsseldorf GmbH, jak również firma-córka Messe Düsseldorf Moskau, w ścisłej współpracy ze związkami, postawiły sobie za zadanie, wyjść naprzeciw potrzebom i życzeniom branży. Wysoki stopień inwestycji branży uwzględnia coroczny termin targów SHK MOSKAU, gdyż właśnie w Rosji i w sąsiednich regionach stale planuje i realizuje się budowy oraz prowadzone są w szerokim zakresie remonty i modernizacje. Na to potrzeba technicznej znajomości tematu najwyższej klasy – oferowanej między innymi przez międzynarodowych wystawców na targach SHK MOSCOW. Główne punkty targów to także technologia MSR, technologia sanitarna, armatury, rury i instalacje, jak również technologie wodne i pomp.
Targi SHK MOSCOW wspierane są przez liczne uznane niemieckie i międzynarodowe instytucje branżowe.
Informacje odnośnie targów dostępne są pod adresem www.shk-online.com, jak również u organizatora Messe Düsseldorf GmbH, Katja Burbulla lub Elke Moebius, (tel.: +49/(0)211/45 60 -7709 i -7707), e-mail: BurbullaK@messe-duesseldorf.de, MoebiusE@messe-duesseldorf.de
Polskie przedstawicielstwo targów SHK MOSCOW: www.as-messe.pl