Data rozpoczęcia
2010-04-20
Data zakończenia
2010-04-23
Miejsce
Moskwa, Rosja

SHK MOSCOW


Po ostatniej majowej edycji targów SHK MOSCOW, z 315. wystawcami z 23. krajów, nie ma wątpliwości co do tego, że w Rosji nadal istnieje silne zapotrzebowanie w sektorze budownictwa, energii odnawialnych i technik związanych z energooszczędnością.
Messe Düsseldorf wraz ze spółką zależną Messe Düsseldorf Moskwa zamierza odpowiedzieć na ten boom ponownie w roku 2009. Datę targów SHK, pierwotnie zaplanowanych na maj 2009 roku, po konsultacji z branżą, przesunięto na 21-24 kwietnia 2009 roku. Nowy termin dostosowano do kalendarza podobnych imprez międzynarodowych i odbywających się w Rosji. Poza tym w kwietniu korzystniejszy dla wystawców i odwiedzających będzie układ hal wystawienniczych w Krasnaja Presnja.
SHK to jedyne targi w Moskwie, które prezentują wszystkie obszary technologii budowlanych i energetycznych w jednym miejscu i w jednym czasie - teraz dodatkowo w korzystnym układzie hal wystawowych. Dzięki nowemu połączonemu układowi hal 1, 2 i 3 w pawilonie 2, wszystkie sektory budownictwa będą ze sobą połączone, tak aby odwiedzający mogli łatwo przemieszczać się i optymalnie wykorzystać czas spędzony na terenie targów.
Moskiewskie SHK to najważniejsze wydarzenie branżowe w Rosji prezentujące najnowsze technologie z zakresu techniki sanitarnej, ogrzewania, klimatyzacji i automatyzacji w budownictwie. SHK MOSKWA są wspierane przez liczne prestiżowe niemieckie i międzynarodowe stowarzyszenia branżowe. Wystawe uzupełnia liczen branżowe konferencje i seminaria.
Popyt na wysokiej klasy dostawców ze wszystkich zakątków świata w dalszym ciągu rośnie w Rosji, zwłaszcza, że rosyjski rynek budowlany obfituje w nowe projekty i kompleksowe renowacje i modernizacje. Wydaje się nie mieć końca boom na technologie związane z ogrzewaniem, urządzeniami sanitarnymi, klimatyzacją, wentylacją, chłodnictwem i innymi technologiami budownictwa. Ponadto wciąż zyskującym popularność tematem w Federacji Rosyjskiej są energie odnawialne i energooszczędność, z uwagi na zwyżkujące ceny surowca, a także na fakt zmian świadomości na temat zrównoważonego rozwoju na rynku rosyjskim, jak i również z powodu alternatywy dla tradycyjnych dostawców energii.
SHK MOSCOW zostaną zorganizowane już po raz 13. przez Messe Düsseldorf i nadzorowane na miejscu przez doświadczoną spółkę zależną Messe Düsseldorf Moskwa. Targi odbędą się na terenie nowoczesnych terenów wystawienniczych, z korzystnymi połączeniami ze środkami transportu z centrum miasta oraz bogactwem usług dodatkowych.
Rosja od dłuższego czasu stanowi atrakcyjny i bardzo obiecujący rynek dla przedsiębiorców z zagranicy. Dlatego należy się spodziewać większej liczby wystawców oraz zwiedzających, którymi są architekci, projektanci, instalatorzy, inżynierzy, handlowcy, deweloperzy, inwestorzy i wykonawcy, zwłaszcza, ze SHK w Moskwie jest wydarzeniem, które oferuje kompleksowy przegląd najlepszych i najnowszych produktów i systemów.
SHK MOSCOW 2008 - International Trade Fair for Sanitation, Heating, Air-conditioning, Swimming-Pools, Pools & Bath Technology, Sauna: www.shk-online.com
Przedstawicielstwo targów SHK w Polsce: A.S. Messe Consulting Sp. z o.o. www.as-messe.pl