Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami. Choć jeszcze lato się nie skończyło, za oknem mamy jednak coraz więcej deszczu i niższą temperaturę. Jednym słowem, w powietrzu czuć już łagodny powiew jesieni…

Sezon już tuż
Doświadczenie kilku ostatnich lat oraz prognozy synoptyków pozwalają wierzyć, że wrzesień będzie jeszcze ładny i pogodny. Nie zmienia to jednak faktu, że jesień powoli zaczyna pukać do naszych okien. Zanim na dobre rozgości się u nas znacznie chłodniejsza pora roku, warto sprawdzić, w jakiej kondycji są instalacje grzewcze w naszych domach. To dobry czas na wszelkie naprawy i ulepszenia, które pomogą przetrwać - najzimniejsze i najbardziej nadwyrężające domowy budżet - miesiące.

Czas na zmiany i ulepszenia
Specjaliści radzą, że przed rozpoczęciem wzmożonej aktywności instalacji grzewczych w naszych domach i mieszkaniach, należy sprawdzić ich sprawność. W tym celu dobrze jest skorzystać z fachowej pomocy i porad instalatorów, którzy właściwie ocenią stan systemu ogrzewania i w razie potrzeby przeprowadzą niezbędne prace naprawcze. - Diagnozowanie kondycji instalacji odpowiadającej za komfort cieplny po długim okresie jej nieużywania, powinno obejmować zarówno kontrolę sprawności kotła grzewczego, a także pompy obiegowej (jeśli znajduje się w układzie), grzejników (czy nie są zapowietrzone) oraz szczelności całego systemu – wyjaśnia Maciej Leonhard z firmy LARS, producenta regulatorów temperatury oraz sterowników do pomp AURATON. Warto również zastanowić się nad tym, czy w poprzednich sezonach grzewczych nasze ogrzewanie nie pochłonęło zbyt dużych nakładów finansowych. – Rozwiązaniem, które może poprawić funkcjonalność systemu grzewczego i w znacznym stopniu przyczynić się do oszczędności energii, a tym samym pieniędzy, jest wyposażenie instalacji w nowoczesne regulatory temperatury – podkreśla Maciej Leonhard.

Ciepło, tanio, wygodnie…
Regulator temperatury to inteligentne urządzenie, dzięki któremu możliwe jest kontrolowanie poziomu temperatury we wnętrzach i ustawianie jej zgodnie z potrzebami użytkowników. Może współpracować niemal z każdym rodzajem instalacji grzewczej, również z ogrzewaniem podłogowym. Na rynku dostępne są zarówno modele bezprzewodowe, jak i te, które komunikują się z mechanizmem grzewczym za pomocą przewodu. – Na panelach AURATON można ustawić kilka poziomów temperatury z dokładnością 0,5°C, np. dzienną, nocną lub przeciwzamrożeniową w 7-dniowym cyklu programowania – tłumaczy Maciej Leonhard. Regulatory temperatury są przy tym proste w montażu. Podczas ich instalacji nie trzeba więc wykonywać żadnych skomplikowanych prac remontowych.

Gwarancja satysfakcji
Zastosowanie urządzenia regulacyjnego w domowym systemie ogrzewania daje gwarancję jego efektywnej i energooszczędnej pracy. Dzięki temu użytkownicy będą mogli cieszyć się komfortem i wygodą bez strachu o wysokie rachunki za energię w okresie jesienno-zimowym. Urządzenia AURATON to zatem funkcjonalność i estetyka w jednym, i to za rozsądną cenę! Mały, nowoczesny wzorniczo, panel wyposażony w wyświetlacz LCD i ergonomiczną klawiaturę, idealnie pasuje do każdego wnętrza. Warto również podkreślić, że jednorazowa inwestycja w to innowacyjne rozwiązanie (150 – 300 zł w zależności od modelu) zwraca się już w pierwszych miesiącach użytkowania.