W dniach 13 i 14 kwietnia 2011 ponad 250 osób z całej Polski wzięło udział w zorganizowanym przez PPH COOL szkoleniu pod hasłem "Seminarium Cool 2011". Zaproszeni goście, zebrani w luksusowym Centrum Kongresowym Hotelu "Ossa", zapoznali sie z najnowszą ofertą programu produkcyjnego firmy COOL oraz ofertą handlową urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych.

Seminarium COOL 2011 - relacja
W ofercie skierowanej na rynek chłodniczy, prezentowanej pierwszego dnia seminarium, poza szeroką gamą produkowanych przez COOL schładzaczy cieczy, szczególnym zainteresowaniem uczestników cieszyła się oferta wymienników ciepła firmy Siarco. PPH COOL jest od lat wyłącznym krajowym przedstawicielem tej marki. Drugiego dnia pracownicy firmy COOL oraz europejskiej centrali Johnson Controls zapoznali uczestników seminarium z pełną gamą produktów dla klimatyzacji York Residential & Light Commercial. Od tego roku PPH COOL odpowiada za sprzedaż marki York na rynku polskim w zakresie do 150 kW.
Seminarium Cool 2011 fot. Cool
Poza specjalistami firmy Johnson Controls w szkoleniu wzięli udział również przedstawiciele firmy Invensys, współpracującej z PPH COOL przy sprzedaży znanych w Polsce marek handlowych tej firmy takich jak: Eliwell czy Ranco. Swoją prezentację przedstawił również przedstawiciel włoskiej firmy Frascold, uznanego producenta sprężarek półhermetycznych. Firma Frascold promuje obecnie wiele nowych rozwiązań swojej linii produkcyjnej sprężarek śrubowych cieszących się rosnącym zainteresowaniem na całym świecie.

Agenda seminarium przewidywała szereg indywidualnych prezentacji dotyczących takich tematów jak: realizacja obiektów chłodniczych dla przechowywania marchwi, obiekty z kontrolowaną atmosferą, przykłady kompleksowych realizacji instalacji z czynnikiem pośrednim, urządzenia chłodnicze dla supermarketów, komory chłodnicze dla warzyw i owoców, "chłodnictwo" dla piekarni, oferta klimatyzatorów marki YORK, agregaty wody lodowej, systemy grzewcze i klimatyzacja precyzyjna YORK, przegląd i zastosowanie sterowników marki Eliwell i inne.

Przy okazji szkolenia przybyli goście zostali zaproszeni na uroczystą kolację wydaną w związku z 30-leciem obecności firmy COOL na rynku polskim. Była to doskonała okazja do spotkań towarzyskich jak i konkretnych rozmów pomiędzy specjalistami z branży. W trakcie trwania seminarium przewidziany był też czas wolny by uczestnicy mogli zrelaksować się w basenie, saunie czy na kręgielni.


Źródło: P.P.H. COOL