Trane, światowy lider w dostawie zintegrowanych systemów i usług HVAC poprowadzi serię prelekcji dla studentów Politechniki Warszawskiej.
Podczas spotkań uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z trendami oraz najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie chłodnictwa, klimatyzacji i wentylacji, poznać zasady doboru instalacji HVAC w zależności od wielkości i przeznaczenia budynku, rolę planów serwisowych oraz zagadnienia dotyczące retrofitu urządzeń działających w oparciu o starsze czynniki chłodnicze.
Rozpoczynający się w marcu 2009 cykl spotkań przeznaczony jest dla studentów Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Prelekcje poprowadzą między innymi: Paweł Markiton – dyrektor generalny Trane na Polskę, Ukrainę, Białoruś oraz Kraje Bałtyckie, Anna Iwaniuk – kierownik zespołu ds. Klimatyzacji, Emil Miłosiewicz – kierownik Działu Automatyki oraz Maciej Kisiel – specjalista ds. automatyki firmy Trane.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, iż będziemy mogli podzielić się wiedzą i doświadczeniem ze studentami Politechniki Warszawskiej”
– mówi Paweł Markiton. „Mamy nadzieję, że seria spotkań, zaplanowanych na bieżący rok przybliży im zagadnienia związane z nowoczesnymi systemami HVAC, jak również najnowszymi trendami i rozwiązaniami Trane w tej dziedzinie".

Politechnika Warszawska jest jedną z największych i najprężniej działających uczelni technicznych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Swoimi tradycjami Uczelnia sięga do roku 1826, kiedy to powstała Szkoła Przygotowawcza do studiów technicznych. Przez dziesiątki lat Politechnika oprócz kształcenia studentów i prowadzenia badań naukowych, spełniała rolę ważnego ośrodka intelektualnego w skali kraju. Dziś edukację zdobywa tutaj ponad 30.000 studentów, kształcących się na 19 wydziałach.
Trane jest globalnym producentem i dostawcą systemów komfortu oraz kompleksowych rozwiązań klimatyzacyjnych dla budynków. Firma posiada 35 własnych zakładów montażowych w 10 krajach i zatrudnia ponad 29.000 osób na terenie całego świata. W Polsce Trane działa od 15 lat. W Warszawie mieści się dyrekcja firmy, obejmująca swoim zasięgiem Polskę, Ukrainę, Białoruś oraz Kraje Bałtyckie. Trane posiada lokalne biura w Gdyni, Krakowie, Poznaniu oraz Wrocławiu. Urządzenia firmy pracują w tak znanych budynkach jak chociażby Warszawskie Centrum Finansowe, warszawski Hotel Marriott, Błękitny Wieżowiec czy fabryki firm Ferrero, Philips Morris Polska oraz Procter&Gamble. Więcej informacji na temat Trane można znaleźć na stronie internetowej www.trane.com lub kontaktując się z centralą firmy Trane Polska w Warszawie.