Data rozpoczęcia
2010-04-26
Data zakończenia
2010-04-29
Miejsce
Poznań

SECUREX 2010


SECUREX 2010 - XVIII Międzynarodowa Wystawa Zabezpieczeń - najbliższa edycja : 26-29.04.2010
Rekordowe targi SECUREX 2008 zakończone!
Rekordowa liczba zwiedzających, ponad 180 nowości technologicznych i kompleksowa oferta dotycząca ochrony mienia, informacji, systemów alarmowych, monitoringu wizyjnego czy zabezpieczeń - to główne atrybuty zorganizowanej po raz siedemnasty Międzynarodowej Wystawy Zabezpieczeń SECUREX 2008.
SECUREX - najważniejsze wydarzenie dla branży
SECUREX to największe targi branży zabezpieczeń w Polsce. Ekspozycja o powierzchni ponad 9 000 m2 zgromadziła 216 wystawców (wzrost o ponad 19% w porównaniu z poprzednią edycją w 2006 roku), w tym przedstawicieli z 18 krajów min. z Austrii, Danii, Holandii, Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Korei Płd. (o 38% więcej niż dwa lata temu). Zarówno pod względem wynajętej powierzchni, jak i liczby firm uczestniczących w targach, tegoroczna edycja była rekordowa. Ekspozycję SECUREX odbywającą się równolegle z targami instalacyjnymi INSTALACJE oraz Międzynarodowymi Targami Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO odwiedziło blisko 28 tysięcy osób.
SECUREX to forum prezentacji najnowszych rozwiązań w zakresie usług ochrony, monitoringu wizyjnego, zabezpieczeń antywłamaniowych, systemów alarmowych obejmujących sygnalizatory, czujki, stacje monitorujące oraz systemów kontroli dostępu. Szczególną uwagę zwiedzających przyciągnęła w tym roku imponująca liczba nowości technologicznych, których zaprezentowano ponad 180.
Spora dawka wiedzy i emocji
W ramach programu wydarzeń towarzyszącemu ekspozycji przygotowano ciekawe prelekcje, konferencje, spotkania ze specjalistami.
- We wtorek wręczono nagrody w prestiżowym konkursie Polski Mistrz Techniki Alarmowej przygotowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem "POLALARM";
- Liczną publiczność zgromadziły odbywające się po raz pierwszy Mistrzostwa Polski Instalatorów Systemów Alarmowych organizowane wspólnie z Polską Izbą Instalatorów Alarmowych, pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji;
- Z dużym zainteresowaniem spotkała się odbywająca się w środę 17. Konferencja SECUREX- Urządzenia i sposoby zabezpieczenia mienia. Organizowana dla przedstawicieli uczelni, instytutów, banków, policji, firm ochrony czy przedstawicieli handlu i usług konferencja dostarczyła wiedzy z zakresu metod zapobiegania przestępczości zalecanych w normach europejskich EN, bezpieczeństwa kont bankowych, monitorowania bezpieczeństwa wewnątrz instytucji finansowych czy ewolucji w systemach sygnalizacji pożarowej;
- Strzałem w dziesiątkę okazała się prelekcja przygotowana przez firmę DIPOL na temat monitoringu miejskiego i monitoringu obiektów sportowych. Duże zainteresowanie tematem świadczy o potrzebie pogłębienia wiedzy z tej dziedziny;
- Profesjonalną publiczność zgromadziła konferencja "nadzór wizyjny - nowe technologie", nad którą patronat objęła firma S.P.S. Trading Sp. z o.o. Przygotowane we współpracy z Politechniką Poznańską spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem a poruszana tematyka dostarczyła fachowej wiedzy na temat telewizji dozorowej IP.
Securex 2010
Tegoroczna Międzynarodowa Wystawa Zabezpieczeń SECUREX odniosła duży sukces. Świadczą o tym pozytywne opinie wystawców, znacząca frekwencja zwiedzających, oraz obecność czołowych pism branżowych. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję targów w dniach 26-29 kwietnia 2010 roku.
Zakres tematyczny targów:
- mechaniczne i elektroniczne systemy zabezpieczeń
- urządzenia do kontroli dostępu i nadzoru, systemy biometryczne
- systemy wizyjnego nadzoru i ochrony mienia
- systemy antynapadowe i antywłamaniowe
- elektroniczne systemy zarządzania budynkiem - inteligentny budynek
- ochrona informacji i danych - bezpieczeństwo biznesu
- zabezpieczenie transportu
- pojazdy specjalne
- sprzęt i środki do samoobrony
- systemy wykrywania i zwalczania przestępczości
- usługi w zakresie ochrony i nadzoru - monitoring
Medale, nagrody, wyróżnienia:
- wręczenie nagród w konkursie POLSKI MISTRZ TECHNIKI ALARMOWEJ zorganizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Systemów Zabezpieczeń "POLALARM"
- przyznanie ZŁOTYCH MEDALI MTP
- przyznanie nagród ACANTHUS AUREUS
Securex: securex.mtp.pl
Organizator:
Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.
ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań
tel. (061) 869 22 84, fax (061) 869 29 57
e-mail: budma@mtp.pl
Targi MTP: www.mtp.pl

Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.