Schneider Electric wzmacnia swoją pozycję na rynku chłodzenia precyzyjnego po przejęciu spółki Uniflair.

Schneider Electric przejmuje Uniflair
Schneider Electric przejmuje Uniflair

Warszawa, 25 listopada 2010 r. –

Schneider Electric, światowy lider na rynku rozwiązań zasilania i chłodzenia systemów o znaczeniu krytycznym, ogłosił podpisanie umowy oznaczającej przejęcie spółki Uniflair S.p.A., trzeciego na świecie producenta kubaturowych systemów chłodzenia precyzyjnego i modułowych podłóg podniesionych dla ośrodków przetwarzania danych i zastosowań telekomunikacyjnych.

Uniflair S.p.A. ma silną pozycję w Europie i w nowych gospodarkach, w szczególności Chinach i Indiach. Zatrudnia około 500 osób na całym świecie i oczekuje się, że wygenerowany przez spółkę zysk za ten rok przekroczy 80 mln EUR. Zakłady produkcyjne firmy znajdują się we Włoszech, Indiach i Chinach.

Uniflair S.p.A. wprowadza do Schneider Electric:
- Kompletne portfolio produktów, które stanowi uzupełnienie technologii chłodzenia rzędowego firmy Schneider Electric i ogłoszonego ostatnio rozwiązania EcoBreeze, zapewniającego ekonomiczne chłodzenie powietrza w ośrodkach przetwarzania danych.
- Wiodącą pozycję na rynku chłodzenia ośrodków przetwarzania danych w Europie.
- Sprawdzone możliwości projektowe i inżynieryjne, a także silne kompetencje w zakresie przygotowywania na zamówienie konstrukcji do zastosowań krytycznych, co dodatkowo wzmocni możliwości firmy Schneider Electric w zakresie dostarczania energooszczędnych rozwiązań dla ośrodków przetwarzania danych.

Przejęcie spółki Uniflair umożliwi firmie Schneider Electric poszerzenie katalogu produktów i pozwoli zaoferować klientom pełną gamę produktów i rozwiązań chłodzących. Schneider Electric wzmocni również swoją pozycję na rynkach lokalnych, globalny dział badań i rozwoju oraz poszerzy wiedzę specjalistyczną w zakresie mechanicznych aspektów technologii chłodzenia.

Laurent Vernerey, wiceprezes wykonawczy działu IT Schneider Electric skomentował: - To przejęcie stanowi kontynuację naszych inwestycji i zaangażowania w innowacje w sektorze chłodzenia IT, zwiększając równocześnie nasze możliwości na rynku regionalnym i umacniając globalną pozycję firmy. Światowy zasięg i bogaty katalog produktów firmy Uniflair stanowią wartościowy dodatek do naszej oferty rozwiązań chłodzenia IT i współgrają z naszą strategią dostarczania kompletnych rozwiązań.