W sobotę, 5 listopada br., minął rok od Wielkiego Wybuchu – plenerowego widowiska inaugurującego otwarcie nowoczesnego Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Samsung Electronics Polska, jako partner strategiczny i technologiczny, wspólnie z CNK świętuje pierwsze urodziny. Fundamentem trwającej od ponad roku współpracy firmy z instytucją naukową są wspólne cele – rozbudzanie zainteresowania nauką, zwłaszcza naukami ścisłymi, oraz tworzenie otwartej przestrzeni dla kreatywnego myślenia.

Samsung świętuje 1. urodziny Centrum Nauki Kopernik
1. urodziny Centrum Nauki KopernikEkspozycje Centrum cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem zwiedzających. Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy dwukrotnie przekroczono rekordowy próg liczby wizyt w CNK. Półmilionowym zwiedzającym została rodzina Krupińskich z Poznania. Samsung nagrodził ich 46-calowym telewizorem 3D Smart TV oraz bezpłatnymi wejściówkami do CNK.

- Pierwsze urodziny Centrum Nauki Kopernik to jednocześnie pierwsza rocznica naszej współpracy na rzecz rozwoju nauki i innowacji. Szczególnie cieszy nas fakt, że choć od otwarcia Centrum minął dopiero rok, to mamy przed sobą nie tylko milionowego zwiedzającego, ale też szereg nowych, unikalnych projektów, które będziemy wspierać naszą wiedzą i innowacyjnymi rozwiązaniami
– mówi Kyung Sik Choi, prezes Samsung.

Samsung wspiera wszelkie inicjatywy Centrum Nauki Kopernik. Rozpoczęta w 2010 roku współpraca opiera się na partnerstwie strategicznym i technologicznym. Samsung zapewnia rozwiązania technologiczne niezbędne przy tworzeniu stałych i czasowych ekspozycji Centrum. Obecnie angażuje się m.in. w budowę nowego laboratorium – Pracowni Robotycznej, której otwarcie zaplanowano na grudzień br. Nowoczesna pracownia zostanie wyposażona w sprzęt pozwalający na zbudowanie od podstaw własnego robota, dzięki czemu uczestnicy odbywających się w niej warsztatów będą mieli możliwość dogłębnego poznania sekretów robotyki, automatyki, robotologii czy mechatroniki.

Samsung jest również patronem Teatru Robotycznego – unikatowej na skalę europejską ekspozycji łączącej nauki ścisłe z humanistyką. Celem Teatru jest przedstawienie istotnych tematów z zakresu nauk ścisłych i humanistycznych w sposób angażujący emocje i jednocześnie łatwiejszy do przyswojenia. Teatr Robotyczny jest częścią wystawy „Korzenie Cywilizacji” umożliwiającej zwiedzającym odbycie podróży od zamierzchłych dziejów po przyszłość oraz poznanie najważniejszych osiągnięć ludzkiej myśli.

Źródło: Fundacja Komunikacji Społecznej