Troska o środowisko naturalne i satysfakcja klienta to wartości kluczowe dla firmy KOSTRZEWA. Mając je na uwadze stworzyliśmy: Palnik Platinum Bio. Nowe urządzenie jest niemal bezobsługowe, sterowanie pracą zostało maksymalnie uproszczone, aby zapewnić jak najwyższy komfort użytkowania.

Samoczyszczący palnik - Platinum Bio
Innowacyjny Palnik Platinum BIO (samoczyszczący) jest nowym „spojrzeniem w Polsce i w Europie” na automatyczne spalanie paliw stałych - pelet o średnicy od 6 do 8 mm lub zastępczo zboża – owies przy zachowaniu wysokich parametrów spełniających normy ochrony środowiska w Unii Europejskiej.

Jest optymalnym urządzeniem przeznaczonym do współpracy z już istniejącymi kotłami węglowymi z ręcznym załadunkiem, olejowymi lub gazowymi. Palniki można również montować do nowych kotłów c.o. za pomocą adaptera bez utraty gwarancji.

Główną zaletą palnika jest jego prosta obsługa (komunikaty są wyświetlane na dużym wyświetlaczu graficznym) polegająca na zasypywaniu głównego zbiornika paliwem oraz wciśnięciu przycisku START. W ciągu kilku minut urządzenie automatycznie rozpali się i będzie dążyć do utrzymywania stałej temperatury w pomieszczeniach i ciepłej wody użytkowej.

Palnik Platinum BIO jest palnikiem pozbawionym wad, które występują w palnikach peletowych zsypowych - grawitacyjnych gdzie popiół i spieki muszą być usuwane ręcznie.