SILTERM-INSTAL (27 lutego – 1 marca 2009) to specjalistyczny salon prezentujący pełną ofertę z zakresu techniki ciepłowniczej i grzewczej (ogrzewanie węglowe, gazowe, niekonwencjonalne) oraz techniki wentylacyjnej i klimatyzacyjnej. To doskonała propozycja dla firm z branży instalacyjnej, możliwość uzyskania fachowej pomocy i znakomite miejsce do nawiązywania kontaktów biznesowych.
Idea Salonu zrodziła się z bezpośrednich rozmów z przedstawicielami branży, obecnymi podczas targów budowlanych SIBEX 2008, szukających profesjonalnej platformy do wymiany doświadczeń i możliwości szerszej prezentacji oferowanych produktów i technologii.
W 2010 roku odbędzie się druga edycja Salonu Techniki Grzewczej i Instalacyjnej SILTERM INSTAL. Ta specjalistyczna wystawa stanowi doskonałą platformę do zaprezentowanie mieszkańcom aglomeracji śląskiej najlepszych rozwiązań oraz oferty producentów i dystrybutorów branży: techniki grzewczej, ciepłowniczej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej oraz usług instalatorskich.
Podobnie jak w roku poprzednim SILTERM INSTAL jest częścią największych na Śląsku targów budowlanych SIBEX, które w roku 2009 odwiedziło ponad 6,5 tysiąca osób - wśród których nie brakowało klientów indywidualnych jak i branżowych kontrahentów.
Zakres tematyczny Salonu obejmuje m.in.
- technikę grzewczą i ciepłowniczą
- technikę wentylacyjną i klimatyzacyjną
- technikę gazowniczą
- kominki
- materiały instalacyjne
- usługi i wykonawstwo
- prasę branżową.
Drugiemu Salonowi Techniki Grzewczej i Instalacyjnej towarzyszyć będzie Konferencja Naukowo-Techniczna Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla związana z techniką grzewczą, Konkurs o Medal Expo Silesia, a także prezentacje własne i pokazy wystawców.
Więcej na www.exposilesia.pl/silterm