Salon Ekspertów, czyli energooszczędność w projektowaniu, architekturze i wykonawstwie to nowatorska inicjatywa redakcji miesięcznika "IZOLACJE" oraz kwartalnika "Ekspert Budowlany". Na stoisku o powierzchni 150 m2 podczas targów BUDMA 2007 specjaliści branży budowlanej będą udzielać informacji i fachowych porad w zakresie energooszczędnych rozwiązań.


Pojęcie energooszczędności coraz częściej pojawia się w naszym życiu. Promowane są działania zmierzające do zmniejszenia zużycia energii, co z punktu widzenia inwestora znacząco przekłada się na obniżenie ponoszonych z tego tytułu kosztów.
Energooszczędność jest również jednym z wymagań obowiązujących we współczesnym budownictwie. Już wkrótce bowiem każdy budynek w naszym kraju będzie musiał posiadać świadectwo energetyczne - tzw. paszport energetyczny, który będzie wskazywał klasę energetyczną budynku, określającą jego energochłonność. Jest to efekt wdrożenia w życie dyrektywy Unii Europejskiej 2002/91/WE, która zobowiązuje do działań prowadzących do poprawienia standardu energetycznego budynków mieszkalnych, produkcyjnych oraz użyteczności publicznej.
- Jak więc w sposób energooszczędny zaprojektować budynek?
- Jakie technologie zastosować? Jakich materiałów użyć?
- Jak zagwarantować ciepło, komfort akustyczny i bezpieczeństwo?
- Jak racjonalnie wykorzystać zaplanowany budżet?
Na te oraz inne pytania związane z projektowaniem i wykonawstwem energooszczędnych budynków będzie można uzyskać odpowiedź w Salonie Ekspertów podczas targów BUDMA 2007.
Salon Ekspertów, czyli energooszczędność w projektowaniu, architekturze i wykonawstwie to nowatorska inicjatywa redakcji miesięcznika "IZOLACJE" oraz kwartalnika "Ekspert Budowlany". Na wspólnym stoisku o powierzchni 150 m2 specjaliści reprezentujący różne środowiska branży budowlanej będą udzielać informacji i porad oraz pomagać w wyborze najlepszych materiałów, pozwalających na realizację optymalnego dla naszego klimatu budynku i jednocześnie jego późniejszą ekonomiczną eksploatację. Do wzięcia udziału w tej akcji organizatorzy zachęcają architektów, projektantów, wykonawców, zarządców budynków, inwestorów oraz wszystkie inne osoby i środowiska związane lub niezwiązane z budownictwem. Na miejscu będzie można uzyskać wiedzę z zakresu energooszczędnych rozwiązań, a także otrzymać niezbędne materiały informacyjne oraz kupić publikacje na temat budowy domu.
W ramach Salonu Ekspertów doradzać będą przedstawiciele następujących firm: Austrotherm, Baumit, Biawar, Deitermann, Grace, Marma Polskie Folie, Ms Okna, Nibe, Rockwool Polska, Stibel Eltron, Thermaflex Izolacji i Venture Industries.
Salon Ekspertów, czyli energooszczędność w projektowaniu, architekturze i wykonawstwie odbędzie się w dniach 23-26 stycznia 2007 roku na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2007 – hala 3, stoisko nr 35. Patronat medialny sprawują miesięczniki "IZOLACJE" i "Rynek Instalacyjny", kwartalnik "Ekspert Budowlany", a także serwisy internetowe: www.ekspertbudowlany.pl, www.izolacje.com.pl, www.rynekinstalacyjny.com.pl.


Komentarze

  • Izolowane?

    Ciekaw jestem jak "izolacje" pogodzą sponsorów. W domach izolowanych nie da się stosować centralnych systemów ogrzewania, więc najprawdopodobniej "ekspert" będzie radził w jaki sposób włożyć kupę izolacji, by nie izolować? Czyli wilk (co) syty i owca (wełna) cała ale juhasa(klient) wieś już nie oglądała!