Wyjątkowe właściwości wełny mineralnej Saglan zaprezentują po raz pierwszy na targach Budma Składy budowlane VOX - jedyny dystrybutor tej szwajcarskiej wełny w Polsce. Aż trzy parametry wyróżniają ją spośród innych tego typy materiałów izolacyjnych dostępnych na rynku –cienkie włókna szklane szybko rozprężające się po rozwinięciu rolki, nie drażniące skóry oraz neutralny zapach, dzięki minimalnemu zużyciu amoniaku w procesie produkcji.

Sztandarowym produktem szwajcarskiego producenta jest mata izolacyjna z włókien szklanych Saglan 200, która odznacza się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi oraz sprężystością. Bardzo mała średnica poszczególnych włókien sprawia, że mata Saglan 200 szczególnie sprawdza się w izolacji termicznej i akustycznej dachów skośnych między krokwiami. Inne zastosowania maty Saglan 200 to poddasza użytkowe i nieużytkowe, stropodachy dwudzielne, podłogi i stropy pomiędzy legarami oraz drewniane i stalowe konstrukcje szkieletowe.

Wełna Saglan dostępna jest również w rolkach i płytach. Ponadto możliwe jest zamówienie wełny z jedno lub dwustronnym pokryciem welonem szklanym, folią aluminiową lub papierem oraz poza standardowymi wymiarami i innej specyfikacji technicznej (wymiar, gęstość, lambda).

Więcej na www.sklady.vox.pl