Na przełomie marca i kwietnia odbędzie się już III z kolei edycja szkoleń dla firm wykonawczych organizowanych przez Rockwool Polska w ramach Akademii Oszczędzania Energii. Podczas spotkań omówione zostaną zagadnienia zawiązane z zastosowaniem energooszczędnych rozwiązań w ocieplaniu ścian zewnętrznych oraz zastosowania izolacji technicznych i przemysłowych. Szkolenia odbędą się w dziewięciu miastach – w Toruniu, Łodzi, Płocku, Lesznie, Kaliszu, Częstochowie, Koszalinie, Słupsku i Malborku.
Akademia Oszczędzania Energii (AOE) to program edukacyjny firmy Rockwool Polska mający na celu podnoszenie wiedzy i standardów w zakresie odpowiedniego doboru
oraz zastosowania izolacji z wełny skalnej Rockwool. Oferta Akademii skierowana jest głównie do firm wykonawczych zajmujących się obsługą średnich i małych inwestycji, nowych oraz modernizowanych obiektów. Spotkania prowadzone są przez Doradców Technicznych Rockwool Polska, a osoby biorące w nich udział otrzymują specjalne certyfikaty.

Poprzednia seria szkoleń poświęcona termomodernizacji, która odbyła się na przełomie listopada i grudnia, spotkała się z dużym zainteresowaniem. W spotkaniach wzięło udział prawie tysiąc osób. Wyniki ankiet przeprowadzonych po szkoleniach pokazały również, że zostały one bardzo wysoko ocenione przez uczestników
– mówi Andrzej Włodek, Starszy Doradca Techniczny ds. Szkoleń w Rockwool Polska - Tym razem na miejsca spotkań wybraliśmy jednak mniejsze miasta, by w ten sposób dotrzeć do firm budowlanych, które działają w mniejszych ośrodkach – dodaje.
Podczas pierwszej w tym roku serii szkoleń poruszane będą takie tematy jak:
• energooszczędne ściany zewnętrzne
- ocieplenie ścian dwuwarstwowych – systemy ECOROCK
- ocieplenie ścian trójwarstwowych – ROCKTON
- typowe błędy na etapie projektu i realizacji ocieplenia budynku
• izolacje techniczne i przemysłowe.
Przy wyborze zagadnień, którym poświęcone będą najbliższe spotkania, kierowaliśmy się sugestiami firm wykonawczych biorących udział w poprzednich edycjach szkoleń. Dlatego zdecydowaliśmy się rozszerzyć tematykę także o rozwiązania izolacji technicznych. Chcieliśmy również, żeby pracownicy firm budowlanych mieli świadomość, jak duży wpływ na zużycie energii grzewczej w budynkach ma energooszczędne ocieplenie ścian zewnętrznych, przez które tracimy najwięcej ciepła, bo aż 20-30%. Dzięki kompleksowemu zastosowaniu energooszczędnych technologii, których podstawą jest odpowiednio dobrana grubość izolacji możemy zaoszczędzić nawet do 90% energii wykorzystywanej do ogrzewania zarówno nowych, jak i starych budynków – komentuje Agnieszka Miszta, Kierownik Działu Doradztwa Technicznego i Komunikacji. Program szkoleń wzbogacimy także o elementy praktyczne, przedstawiając zasady prawidłowego docieplania ścian, wykorzystując przygotowane specjalnie do tego celu eksponaty.
W szkoleniach może wziąć udział każdy, kto wypełni formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.aoe.rockwool.pl
Harmonogram szkoleń:
26.03.2007 Toruń
27.03.2007 Łódź
28.03.2007 Płock
10.04.2007 Leszno
11.04.2007 Kalisz
12.04.2007 Częstochowa
23.04.2007 Koszalin
24.04.2007 Słupsk
25.04.2007 Malbork