Pod nazwą Systemy Ogrzewania rusza dzisiaj giełda i forum dyskusyjne dla branży związanej z ogrzewaniem i ciepłownictwem. Te dwa narzędzia w zamyśle stanowić mają zalążek nowej platformy internetowej przygotowywanej dla szeroko pojętej branży grzewczej.

Dostępna na stronie www.systemyogrzewania.pl giełda to całkowicie nowa forma tego narzędzia, choć w pierwszej chwili podobna do Giełdy Branży Wentylacyjnej, Klimatyzacyjnej i Chłodniczej (www.wentylacja.com.pl/GIELDA).
Główną cechą odróżniającą ją od podobnych narzędzi dostępnych na innych portalach jest szczegółowy podział ofert na kategorie. Mechanizm ten pozwala na szybkie przeszukiwanie bazy i wstępną selekcję ofert według danych kryteriów. Dostępna jest również standardowa wyszukiwarka pozwalająca na odnalezienie ogłoszenia, w którym występują charakterystyczne słowa. Dodawać i przeglądać oferty można w trzech działach: kupno, sprzedaż, współpraca. Przy dodawaniu oferty można zaznaczyć maksymalnie do pięciu kategorii, w jakich pojawić się ma ogłoszenie. Zastosowane ograniczenie ma poprawić czytelność przedstawianych ofert, poprzez wymuszenie określonego stopnia ich szczegółowości. Zaletą przyjętego podziału jest większe wyeksponowanie ofert składanych w kategoriach specjalistycznych, w których liczba oferentów jest zazwyczaj niższa. Budowa nowej giełdy umożliwia bardziej elastyczny sposób obsługi reklamodawców. Dzięki zastosowanym mechanizmom istnieje możliwość wykupu reklamy tylko w ściśle określonych kategoriach. Oznacza to możliwość kierowanie reklamy do grupy odbiorców o sprecyzowanych zainteresowaniach. Dostępny jest również znany z Giełdy Wentylacji Klimatyzacji i Chłodnictwa mechanizm sponsorowania ogłoszeń. Ogłoszenie sponsorowane przez określoną liczbę dni emitowane jest na pierwszych miejscach listy ofert na stronie głównej oraz w wybranych kategoriach. Drugim oddanym do Państwa dyspozycji internetowym narzędziem jest Forum Dyskusyjne Systemy Ogrzewania: www.systemyogrzewania.pl/FORUM
Nowe forum opiera się na sprawdzonym już mechanizmie forum www.wentylacja.com.pl. Zmieniono jedynie grafikę i kategorie forum. Aby korzystać z forum Systemy Ogrzewania nie trzeba się rejestrować, jednak zalecamy rejestracje stałym użytkownikom. Niestety nie będzie można korzystać automatycznie z loginu i hasła używanego na forum www.wentylacja.com.pl - trzeba jeszcze raz przejść procedurę rejestracji. Za powstałą niedogodność przepraszamy. Dostęp do forum www.systemyogrzewania.pl możliwy jest również z poziomu forum www.wentylacja.com.pl poprzez kliknięcie na znajdujący się w prawym górnym rogu link. Zarówno Forum jak i w podstawowym zakresie Giełda Systemy Ogrzewania udostępniane są Państwu w postaci bezpłatnej.