Wykonawcy systemów klimatyzacji i chłodzenia coraz częściej stają w obliczu potrzeby renowacji I wymiany urzadzeń. Trane, lider na światowym rynku agregatów wody lodowej dla sektora usług i przemysłu, zapowiada zastąpienie serii agregatów wody lodowej chłodzonych wodą RTHC przez urządzenia typu RTHD, lepiej dostosowane do potrzeb rynku wymiany urządzeń i renowacji, uwzględniające najnowsze rozwiązania techniczne dostępne już w innych produktach firmy Trane. Wychodząc na przeciw potrzebom użytkownika, agregat RTHD umożliwia również wybór poziomu wydajności a więc i zużycia energii.

Od roku 1988, w którym po raz pierwszy pod marką Trane oddano do użytku agregat wody lodowej chłodzony wodą z zastosowaniem sprężarki śrubowej, firma nie ustaje we wprowadzaniu zmian do istniejących serii produktów. Nowy agregat wody lodowej RTHD zachowuje wszystkie zalety istniejącej gamy i korzysta z ostatnich innowacji w celu ułatwienia instalacji i uwzględnienia liczniejszych zastosowań.


POTRZEBA ELASTYCZNOŚCI – RHTD TO KONKRETNE ROZWIĄZANIE …
Zwarta budowa agregatu RHTD czyni z tego urządzenia idealną jednostkę dla projektów wymiany urządzeń i/lub renowacji istniejących budynków. Jego gabaryty zostały bardzo dokładnie przeanalizowane; pozwalają na przetransportowanie większości modeli tego urządzenia przez podwójne drzwi o standardowych wymiarach. Agregat RTHD został wykonany z podzespołów łączonych śrubami, może więc być bez problemu zdemontowany i ponownie zmontowany w przypadku trudniejszego dostępu.
Dzięki kompatybilności z protokołem LonMark®, RTHD łatwo integruje się z całym Scentralizowanym Systemem Zarządzania Budynkiem a dzięki zastosowaniu nowego układu sterowania „CH530”, jest bardziej sprawny i ”przyjazny” zarówno dla instalatora jak i dla końcowego użytkownika.
Elektronicznie sterowany zawór rozprężny, układ logiczny Adaptative ControlTM, nowoczesna technologia wymiany ciepła… - oto zaawansowane technologie zastosowane w agregacie RTHD.


Poza zastosowaniami zapewniającymi komfort, pozwalają mu one w pełni sprostać potrzebom bardziej wymagających zastosowań, jakimi są instalacje o zmiennym natężeniu przepływu wody przez parownik (co pozwala uzyskać oszczędności na instalacji i w eksploatacji), chłodzenie dla potrzeb procesu przemysłowego, podczas procesów przebiegających w niskich temperaturach lub dla potrzeb procesu o dużej precyzji przy optymalnej kontroli temperatur.

NIEZAWODNOŚĆ I POSZANOWANIE NORM …

Sprężarka śrubowa HelirotorTM Trane® uznawana jest za jedną z najlepszych i najbardziej niezawodnych na światowym rynku klimatyzacji i chłodnictwa. Jest ona sercem urządzenia i jego najważniejszą częścią decydującą o sprawności. W agregatach śrubowych firmy Trane, a zwłaszcza w RTHD, sprężarka ta ma wysoką wydajność dzięki zastosowanej technologii „napędu bezpośredniego”, niskiej prędkości obrotowej i optymalizacji profilu śruby. Na świecie działa ponad 100 000 sprężarek wykorzystujących tę technologię, co świadczy o jej niezawodności. Innowacyjna technologia wymiany ciepła agregatu RTHD pozwala uzyskiwać rekordowe poziomy sprawności, zwłaszcza dzięki zastosowaniu wysokowydajnych powierzchni wymiany ciepła i całkowicie nowatorskiemu systemowi rozprowadzania czynnika chłodniczego, będącemu wyłączną własnością firmy Trane.


RHTD jest „urządzeniem inteligentnym” dzięki mikroprocesorowemu systemowi sterowania Adaptative ControlTM. Może ono całowicie bezpiecznie funkcjonować w warunkach ekstremalnych (niedostateczne natężenie przepływu wody, zanieczyszczone wymienniki...), w których tradycyjne agregaty wody lodowej systematycznie przestają działać.
Wreszcie, sprężarka śrubowa HelirotorTM w każdej chwili dostosowuje się do obciążenia instalacji, w sposób regularny a nie « poziomami », co w konsekwencji dzięki 5-procentowej oszczędności energii obniża koszt eksploatacji.


Poza tym, zastosowany czynnik chłodniczy (R1134a, ODP=0) umożliwia osiągnięcie bardzo wysokiego poziomu sprawności energetycznej (współczynnikk COP wynosi od 4,5 do 5,5 w zależności od wersji i jest najwyższy na rynku). Umożliwia to optymalne sprostanie wymogom oszczędności energii w budynkach przemysłowych i usługowych w ramach działań mających na celu ograniczenie globalnego efektu cieplarnianego.
Ponadto obieg chłodniczy został uproszczony z myślą o jego jeszcze bezpieczniejszym działaniu, co sprawia, że agregat RTHD jest urządzeniem będącym dowodem szczególnej troski o środowisko.RTHD… JEDEN Z KLUCZOWYCH ELEMENTÓW GLOBALNEGO ROZWIĄZANIA OFEROWANEGO PRZEZ FIRMĘ TRANE

Trane nie oferuje tylko produktów jako takich, ale proponuje komleksowe rozwiązania w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów.
W związku w tym, że firma w Europie dysponuje 42 biurami sprzedaży zatrudniającymi 2000 osób i współpracuje z ponad 15 niezależnymi dystrybutorami, jej pracownicy stali się prawdziwymi ekspertami w dziedzinie chłodnictwa i klimatyzacji. Personel firmy posiada więc wiedzę i umiejętności niezbędne do wspomagania klientów w realizacji ich projektów.
Serwis techniczny firmy Trane oddaje do dyspozycji każdego klienta kompetencje swoich techników - specjalistów w dziedzinie technologii Trane. Poza uruchomieniem urządzeń i serwisowaniem produktów w ramach gwarancji, oferuje liczne umowy na świadczenie pomocy przez producenta, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta oraz programy unowocześnienia starszych urządzeń.

Serwis Prasowy UBIFRANCE
Misja Ekonomiczna Ambasady Francji


Dla przypomnienia:
Trane
Będąca częścią Grupy American Standard, notowanej na giełdzie w Nowym Jorku od roku 1995, firma TRANE jest jednym ze światowych liderów na rynku klimatyzacji. Pozycję utrzymuje dzięki innowacjom stale wprowadzanym przy projektowaniu i wytwarzaniu produktów, czemu towarzyszy polityka zapewnienia najwyższej jakości, która przyczyniła się do uzyskania przez firmę certyfikatu ISO 9001 już w roku 1987. Silnie rozbudowana sieć placówek terenowych, dzięki bliskości biur sprzedaży i serwisu posprzedażnego umożliwia bliski kontakt, doradztwo i podtrzymywanie współpracy z klientami na uprzywilejowanych zasadach.
Opanowanie najbardziej złożonych technologii pozwala firmie TRANE oferować pełną gamę produktów: agregaty wody lodowej, klimakonwektory, jednostki dachowe typu „rooftops”, układy regulacji i scentralizowanego sterowania, wykorzystujące w ramach rozmaitych urządzeń czynniki chłodnicze gwarantujące ochronę środowiska.
American Standard
Firma TRANE weszła w skład amerykańskiej grupy w roku 1984.
Poza TRANE, American Standard posiada dwie inne filie :
- American Standard plumbing division
będącą światowym liderem w dziedzinie produkcji urządzeń wyposażenia łazienek i wyrobów sanitarnych poprzez takie marki jak Ideal Standard, Porcher i Armitage Shanks. Ten oddział firmy liczy w sumie 56 zakładów produkcyjnych w 22 krajach.
- Wabco
światowego lidera w dziedzinie układów hamulcowych do pojazdów. Wabco dysponuje 15 fabrykami w 11 krajach na całym świecie.