Kanał bez ramek? Jak to możliwe?


Kanał bez ramek? Jak to możliwe?


Firma DOSPEL Lider Wentylacji jako jedyna w Polsce wprowadza nową, rewolucyjną technologię produkcji kanałów. Ideą tej konstrukcji jest maksymalne uproszczenie budowy kanału, rezygnacja z tradycyjnej ramki, wygodne i precyzyjne łączenie kanałów.

Kanał wentylacyjny RS System
– bo tak nazywa się ta technologia – ma wbudowany profil ramowy powstający w wyniku wywinięcia blachy na zewnętrz i odpowiedniego jej ukształtowania.
Szybszy montaż? Dlaczego?


Dotychczasowe metody budowania kanałów polegające na składaniu blach i nakładaniu ramek montażowych są pracochłonne, a precyzyjne wykonanie kanału zależy w tym samym stopniu od maszyn jak i od dokładności i doświadczenia montera. W praktyce, na budowie podczas instalacji wiele czasu trzeba poświęcić na dopasowanie łączonych kanałów, bo rzadko od razu do siebie pasują. Produkcja kanałów wentylacyjnych RS System odbywa się automatycznie, a profil ramowy jest w 100% powtarzalny. Na budowie dwa kanały RS System po prostu muszą idealnie do siebie pasować.
Idealna szczelność? Czy aby na pewno?


Kanał zbudowany metodą tradycyjną ma kilka miejsc, gdzie wymagane jest dodatkowe uszczelnienie. W systemie RS System większość z nich udało się wyeliminować.
Niewątpliwie także precyzyjne połączenia pomiędzy poszczególnymi kanałami eliminują prawdopodobieństwo powstawania nieszczelności.
Większa trwałość? W jaki sposób?
Profil ramowy RS System powstaje poprzez wywinięcie blachy i nie wymaga żadnych dodatkowych łączeń. Warstwa cynku nie ulega uszkodzeniu, elementy RS System nie są narażone ma korozję. Dodatkowo w technologii RS System wykonujemy przetłoczenie zamykające profil. Przetłoczenie to ma czterokrotnie większą grubość, niż zastosowana w danym elemencie blacha i nadaje elementom sztywności istotnie zwiększając dopuszczalny zakres ciśnień pracy.


Komentarze

  • A gdzie jest zdjęcie kołnierza przy połączeniu blach kanału, jak wygląda uszczelnienie przy narożniku

  • pytanko

    A co z przeróbkami na budowie.Jedziemy po krótszy kanał do częstochowy czy tniemy ten co jest i dajemy te okrutne,beznadziejne,nieszczelne-dodać co chcecie ramki w technologii XX wieku

  • Nowość : )

    Technologów Dospela wysłałbym do jednej z polskich firm i kilkunastu niemieckich (tam ta technologia znana jest od kilkunastu lat, pytajcie w Metu) niech zapytają dlaczego technologia pomimo "wielu" zalet nie przyjęła się.