Rozdzielnice elektryczne stosowane są w budownictwie mieszkaniowym jak i szeroko pojętej automatyce procesów technologicznych oraz przemysłowych systemów rozdziału energii elektrycznej. Firma ELEKTROTERMIA należy do czołówki producentów rozdzielnic elektrycznych na rynku polskim. Wieloletnie doświadczenie, wysoko wykwalifikowana kadra inżynierska, jak również przyznane firmie certyfikaty i nagrody świadczą o jakości oferowanych produktów i usług w tym zakresie, czyniąc z firmy wiarygodnego i rzetelnego partnera.

Rozdzielnice elektryczne
W ofercie firmy znajdują się rozdzielnice dużej mocy. Są to systemy rozdzielnic służące do rozdziału dużych mocy z przeznaczeniem do zasilania infrastruktury budynków. Rozwiązania te posiadają Badania Typu oraz są zgodne z PN-EN. Podstawowe parametry to: Ie do 4000A, Icw do 100kA, IP31 lub IP55. Rozdzielnice wykonywane są na podstawie dostarczonej dokumentacji lub opracowań własnych.

Firma wykonuje również rozdzielnice sterownicze, przeznaczone dla potrzeb automatyzacji układów: wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, technologicznych. Dzięki zastosowanym w nich mikroprocesorowym regulatorom możliwa jest regulacja stałej temperatury, wilgotności, zawartości CO lub CO2. Ponadto umożliwiają one sterowanie odzyskiem ciepła, zabezpieczają instalację przed zamarzaniem, kontrolują pracę wentylatorów oraz stopień zabrudzenia filtrów powietrza.

Innym rodzajem rozdzielnic produkowanych przez Elektrotermię są rozdzielnice z kondensatorami wyposażone w baterie kondensatorów do kompensacji mocy biernej. W ofercie znajdują się następujące układy: baterie tyrystorowe znajdujące zastosowanie w sieciach nn charakteryzujących się częstymi wahaniami obciążenia (zgrzewarki, dźwigi, windy, wtryskarki) oraz baterie kondensatorów z dławikami wykorzystywane w sieciach nn, w których występują wyższe harmoniczne.

Firma proponuje także zestawy pomiarowo-rozdzielcze dla instalacji zasilających hale produkcyjne i budynki mieszkalne z możliwością wykonania w dowolnym wymiarze i kolorze według wytycznych klienta oraz zgodnie z wymogami Zakładów Energetycznych.