Nowe wentylatory osiowe o zwartej konstrukcji przystosowane do montażu ściennego w dowolnej pozycji.

ROTOREX - nowy wentylator osiowy Venture Industries
Wentylatory ROTOREX znajdują zastosowanie w urządzeniach chłodniczych i klimatyzacyjnych, suszarniach. Wentylatory znajdują też zastosowanie w wentylacji ogólnej pomieszczeń przemysłowych
i użytkowych (sklepy, biura, garaże, magazyny).

ROTOREX
Wentylatory osiowe ROTOREX charakteryzuje zwarta konstrukcja, przystosowana do montażu ściennego w dowolnej pozycji. Wirnik posiada wyprofilowane łopatki, które pozwalają uzyskać duże wydatki przy niskim poziomie hałasu. Wirnik z silnikiem wyważany jest dynamicznie wg ISO 1940.
Wentylatory standardowo dostarczanie w wersji wyciągowej (A) – kierunek przepływu silnik–wirnik. Na życzenie jest możliwe dostarczenie wentylatora o odwrotnym kierunku przepływu (B) – wirnik–silnik.

Dostępne są następujące wersje wirnika: HR, HRS oraz HRB.Wentylatory ROTOREX dostępne w zakresie średnic od 200 do 1000 mm, wydajności od 250 do 28000 m3/h, temperatura pracy -15 do 50°C, w wilgotności względnej 95%.
>>Dane techniczne ROTOREX

Wszystkie wentylatory serii Rotorex są wyposażone w asynchroniczne silniki z wirującym stojanem. W zależności od wielkości wentylatora dostępne są wersje z silnikami jednofazowymi 230 V, 50 Hz i trójfazowymi 230/400V, 50 Hz i 400D V, 50 Hz .
Stopień ochrony silnika IP 54, klasa izolacji B lub F w zależności od modelu. Wszystkie silniki są wyposażone w termiczne zabezpieczenia przed przeciążeniem i są produkowane zgodnie z normą
EN 60034-1.
Wszystkie wentylatory serii Rotorex są przystosowane do napięciowej regulacji prędkości obrotowej.


Źródło: Venture Industries Sp. z o.o.